MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


zapros seniora t

W ramach akcji „Zaproś seniora do monitora” trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r. 

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

  • 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6" i7-3612QM
  • 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
  • 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

 Czekamy na prace konkursowe, w których w atrakcyjny sposób zostanie pokazane, jak młodsze pokolenie przyjmuje rolę przewodników po świecie Internetu, odkrywając jego tajniki seniorom. Kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają bowiem osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jeżeli są to osoby, które wywodzą się z bliskiego otoczenia seniorów  mówi Monika Sobczyk, koordynator projektu Zaproś seniora do monitora.

Według badania Megapanel PBI/Gemius na 13 mln Polaków po 50 roku życia, aż 10 mln nie korzysta w ogóle z Internetu. Konkurs ma na celu uświadomienie aktywnym użytkownikom Internetu, jak ważna jest ich rola w odkrywaniu wirtualnego świata dla seniorów w ich otoczeniu oraz pokazanie korzyści płynących ze współpracy międzypokoleniowej.

Więcej o akcji „Zaproś seniora do monitora” oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt