MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Mobilni absolwenci USProjekt Uniwersytetu Szczecińskiego Staże Absolwentów Uniwersytetu Szczecińskiego na Niemieckim Rynku Finansowym znalazł się w gronie siedemdziesięciu pięciu projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Leonardo da Vinci - Akcja Projekty Mobilności (PLM - Staże dla osób pracujących i poszukujących pracy).

 

Projekty Mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów, których celem jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego, poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego  oraz wymiana doświadczeń. Głównym priorytetem projektów mobilności jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między obszarem edukacji i kariery zawodowej.

Projekt Uniwersytetu Szczecińskiego ma na celu poprawę dostosowania edukacji i kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość zwiększenia swoich kompetencji językowych, interpersonalnych, adaptacji do warunków pracy w obcym kraju, a także zwiększenia swojej wrażliwości międzykulturowej.

Dział Współpracy Międzynarodowej US odpowiadając na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy, chcąc zapewnić  im możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, a przez to zwiększyć szanse na znalezienie zatrudnienia zgodnego z wykształceniem zaproponował absolwentom kierunków: ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz prawo udział w nowatorskim projekcie, na który uczelnia otrzymała 32 946 euro dofinansowania.

Projekt będzie realizowany na przełomie 2012/2013 roku w jednej z niemieckich firm w Hamburgu, zajmującej się doradztwem finansowym i podatkowym. Udział w nim umożliwi stażystom zdobycie specjalistycznej wiedzy z dziedziny finansów, bankowości, działania przedsiębiorstw, a także prawa pracy oraz prawa podatkowego. Przed wyjazdem uczestnicy projektu wezmą udział w przygotowaniu kulturowym oraz językowym prowadzonym przez lektorkę DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej). Absolwenci poszerzą zakres słownictwa branżowego, a także otrzymają materiały do nauki języka.

Podczas 26-tygodniowego stażu, uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach firmowych, podczas których poznają produkty firmy oraz specyfikę rynku niemieckiego, a także zdobędą ogólne umiejętności dotyczące ofertowania i pracy z klientem. Takie doświadczenie zawodowe sprawi, że uczestnicy projektu zwiększą swoją atrakcyjność w oczach pracodawców zarówno z Polski jak i z Niemiec. Dzięki pracy w zespołach międzynarodowych uczestnicy projektu zdobędą także umiejętności interpersonalne niezbędne do funkcjonowania w przedsiębiorstwach i firmach działających na wielu rynkach Europy.

W projekcie udział weźmie sześciu uczestników. Każdy z absolwentów otrzyma stypendium w wysokości ponad 5 tysięcy euro. Nabór do projektu już trwa - do 24 sierpnia 2012 roku kandydaci składali w Dziale Spraw Międzynarodowych US dokumenty: list motywacyjny napisany po polsku oraz po niemiecku, CV w formacie Europass Standard w wersji polskiej oraz niemieckiej ze zdjęciem oraz kopię dyplomu lub zaświadczenie z dziekanatu o terminie obrony. O zakwalifikowaniu kandydata do kolejnego etapu będzie decydowała znajomość języka niemieckiego oraz przede wszystkim wykształcenie kierunkowe. Drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna z udziałem niemieckiego pracodawcy. Pierwsze wyjazdy zaplanowano na koniec października 2012 roku, kolejne odbędą się na początku przyszłego roku kalendarzowego.

Więcej informacji: Dział Spraw Międzynarodowych US, tel. 91 444 12 08 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz www.leonardo.org.pl .

Dokumenty można dostarczyć osobiście, przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres:

Dział Spraw Międzynarodowych
Uniwersytetu Szczecińskiego
al. Papieża Jana Pawła II 31
70-781 Szczecin

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt