MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Hasło Akademia Leona Koźmińskiego otwiera wiele drzwi. Absolwenci cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców i partnerów biznesowych. Niemal połowa zajmuje stanowiska menedżerskie i tworzy nową elitę biznesu.

Uczelnia założona w 1993 roku w ciągu zaledwie 20 lat pokonała w rankingach znacznie starsze i bogatsze uniwersytety, które przyciągały najlepszych kandydatów. Dotychczas uczelnia prywatna pozostawała dla nich drugim wyborem. Dziś to się zmienia, bo kandydaci na studia uważnie obserwują rynek. Chcą skończyć studia, które dadzą im licencję na sukces zawodowy, a nie tylko dyplom. Za radą i z rekomendacji absolwentów wybierają Koźmińskiego. Czego mogą się spodziewać?

Koźmiński jest jedyną polską uczelnią, która posiada potrójną akredytację międzynarodową AACSB, EQUIS i AMBA – tak zwaną „triple crown”, którą ma niespełna 60 szkół biznesu na świecie. Dyplom takiej uczelni jest rozpoznawalny w każdym kraju i daje możliwość podjęcia pracy także poza Polską. Dodatkowym atutem na rynku międzynarodowym jest wysoka pozycja uczelni w rankingach Financial Times, który bada kariery absolwentów w trzy lata po ukończeniu nauki – kierunek finanse uzyskał 19., a zarządzanie 28. miejsce na świecie. Wysoki poziom umiędzynarodowienia sprawia, że studenci uczą się funkcjonować w wielokulturowym środowisku, typowym dla biznesów globalnych. To bardzo pomaga w rozpoczęciu kariery.

Uczelnia stała się wylęgarnią talentów w wielu obszarach. Oprócz kierunków typowo biznesowych prowadzi pięcioletnie magisterskie studia prawnicze – najwyżej ocenione w rankingu„Dziennika Gazety Prawnej, studia na kierunku administracja, które zapewniają świetne przygotowanie do pracy w instytucjach rządowych, samorządowych i organizacjach pozarządowych, oraz studia ekonomiczne ze specjalnością rynki zagraniczne. Rozwija też nowe kierunki, podążając za oczekiwaniami rynku, jak np. psychologię w zarządzaniu czy ostatnio socjologię biznesu i mediów.

Z Akademią Leona Koźmińskiego można się związać na każdym etapie wyższej edukacji, choć najwięcej korzyści ze studenckiego życia, które tu kwitnie, wynoszą słuchacze studiów I i II stopnia. Dużą atrakcję stanowi wymiana z ponad 200 uczelniami na całym świecie, co daje każdemu szansę na spędzenie co najmniej semestru za granicą. AZS zapewnia wyśmienite warunki do trenowania, a uczelnia jest akademickim mistrzem Polski. Studenci działają w kołach naukowych, studenckiej poradni prawnej, występują w uczelnianym chórze, zasiadają w Senacie uczelni. Studenci studiów podyplomowych, doktoranckich i MBA mają nieco inne oczekiwania, które uczelnia także stara się spełniać. Cała społeczność akademicka silnie się integruje, a absolwenci spotykają się nawet kilka razy w roku w ramach działań Klubu Absolwentów.

Nie byłoby sukcesu uczelni i jej absolwentów, gdyby nie podporządkowanie dydaktyki i prowadzonych badań naukowych wysokim standardom jakościowym. Uczelnia zatrudnia najlepszych profesorów, przyciąga wybitnych naukowców, także spoza Polski. Studenci Koźmińskiego nie mają zatem taryfy ulgowej, ale docenia się tu ich przedsiębiorczość, inwencję i ambicje.

Czy wiesz, że

  • Akademia Leona Koźmińskiego posiada trzy najważniejsze akredytacje przyznawane szkołom biznesowym na świecie: AACSB, EQUIS i AMBA. W gronie uczelni szczycących się AACSB są m.in. Harvard, Yale, INSEAD.
  • Kolegium Prawa ALK jest zwycięzcą rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną w 2012 r. Jest też pełnoprawnym członkiem stowarzyszeń zrzeszających europejskie i światowe wydziały prawa: ELFA – European Law Faculties Association i IALS – International Association of Law Schools.
  • Akademia Leona Koźmińskiego gościła w swoich murach wielu wybitnych naukowców, a wśród nich czterech laureatów Nagrody Nobla z dziedziny ekonomii.
  • Prof. Leon Koźmiński, patron Akademii, obronił doktorat na Sorbonie w 1929 roku w wieku 26 lat. Był pionierem studiów z zakresu przedsiębiorczości w Polsce.
  • Żaglowiec na otwartym morzu – logo ALK – symbolizuje przygodę, otwartość na nowe horyzonty, twórczą pracę zespołową i przywództwo.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59
tel. 22 519 21 70, 22 519 21 75
www.kozminski.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt