MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Program studiów w Kolegium „Artes Liberales” powstał w wyniku prac prowadzonych z udziałem profesorów ze Stanów Zjednoczonych i z Europy.

Interdyscyplinarny kierunek studiów Artes Liberales prowadzony jest na studiach I i II stopnia. Twórcy oraz uczestnicy studiów w Kolegium „Artes Liberales” kierują się dwoma podstawowymi przekonaniami:

Postępującemu rozwojowi cywilizacyjnemu musi odpowiadać kształcenie, biorące pod uwagę wiele obszarów współczesnej rzeczywistości, które można zrozumieć dzięki rozmaitym metodom, technikom i narzędziom interdyscyplinarnym.

art lib uw m1Innowacyjność i kreatywność rodzą się z połączenia kanonu klasycznej wiedzy z umiejętnością rozpoznawania i oceniania zjawisk kluczowych dla współczesności – w kulturze, nauce, biznesie.

Dlatego właśnie tylko w Kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna, czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D, wreszcie, tylko w Kolegium zdobędziesz informacje, którym odpowiada… jeden rezultat wyszukiwania w Google.

Kolegium „Artes Liberales” oferuje unikalne zajęcia, które łączą w sobie wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. Kursy teoretyczne powiązane są z działaniami artystycznymi i warsztatowymi, co sprzyja całościowemu: indywidualnemu i obywatelskiemu, rozwojowi jednostki. Stąd specjalności: Wiedza i kultura, Obywatel i społeczeństwo (na studiach I stopnia) oraz Dzieło sztuki w kulturze i Język – komunikacja – idee (na studiach II stopnia).

art lib uw m1W przeciwieństwie do klasycznych zajęć uniwersyteckich, kursy w Kolegium prowadzone są w małych seminaryjnych grupach, co umożliwia swobodną dyskusję i wymianę poglądów. Studenci kształcą w ten sposób kluczowe kompetencje komunikacyjne – umiejętność argumentacji i obrony swojego stanowiska.

W programie znalazło się sześć „wyzwań kierunkowych”, w ramach których specjaliści z „Artes Liberales” i UW oraz profesorowie z całego świata przygotowują zajęcia, których ostateczny przebieg powstaje w dialogu ze studentami, w ramach powstawania Wspólnoty Profesorów i Studentów „Artes Liberales”.

  1. Mądrość i filozofia.
  2. Bogowie i ludzie. Dzieje namysłu nad bytem i byciem. Dzieje myśli o sacrum i sztuce.
  3. Dzieje myśli obywatelskiej.
  4. Pamięć i tożsamość regionów wielokulturowych: budowanie mostów. Dialog kulturowy w perspektywie historycznej. Środziemnomorze jako projekt kulturowy. Sposoby komunikacji i obcowania międzyludzkiego w kulturach dawnych i współczesnych.
  5. Theatrum mundi. Dzieje widowisk do społeczeństwa spektaklu.
  6. Inscenizacja kultury czynnej. Ekologia kultury.

O ile „wyzwania kierunkowe”, opisane dokładnie na stronie internetowej Kolegium, pozostają względnie stałe (w perspektywie co najmniej dekady), to zajęcia realizowane w ich obrębie ulegają przemianom w zależności od zainteresowań wykładowców i studentów, w rytmie semestralnym, rocznym lub dłuższym. Organizowane są kursy i szkolenia np. podstawy programowania dla humanistów. Proponujemy też oryginalne zajęcia z nauk przyrodniczych i ścisłych dla humanistów. W Kolegium „Artes Liberales” budujemy Wspólnotę – nie znajdziesz ani w Europie, ani za oceanem ciekawszej propozycji.

Kolegium „Artes Liberales”  Uniwersytet Warszawski

art lib uw logoul. Dobra 72
00-312 Warszawa
tel. 22 828 43 70 wewn. 111
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.clas.al.uw.edu.pl

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.