MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


To już nie rewolucja internetowa, to codzienna rzeczywistość. Bez Internetu nie możemy się obyć.

Nie ma obecnie firmy na świecie, która nie potrzebowałaby działań w Internecie oraz wykorzystania różnego rodzaju narzędzi wspomagających prowadzenie biznesu w sieci. Internet i technologie informatyczne to cały czas szybko rosnący rynek pracy, nie tylko dla programistów. Przede wszystkim dla specjalistów od zarządzania, sprzedaży i marketingu. Tylko gdzie się tego nauczyć?

kozminski zwws mOd października 2013 r. Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła nowy kierunek studiów: zarządzanie w wirtualnym środowisku (ZWWS). Od początku współtworzą go firmy będące liderami nowych mediów i technologii. Orange Polska jest głównym partnerem uczelni w tym przedsięwzięciu, a ponieważ też jest pracodawcą potencjalnie najbardziej zainteresowanym absolwentami nowego kierunku, najlepszym z nich funduje wysokie stypendia. Patronami studiów są Izba Gospodarki Elektronicznej eCommerce Polska i Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Jednym z partnerów zaś cdp.pl, którego właścicielem jest firma CD Projekt, twórca gry „Wiedźmin”.

Rekrutacja na pierwszy rok udała się bardzo dobrze. Przyjęliśmy łącznie ponad 80 osób na studia dzienne i zaoczne – mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego odpowiedzialny za nowy kierunek. – Osoby zainteresowane związaniem swojej kariery z Internetem, grami komputerowymi, nowymi mediami najczęściej kierują się na politechniki, tymczasem programistów czy serwisantów potrzeba znacznie mniej niż osób z szeroko rozumianej obsługi klienta i rozwoju biznesu. Nasi absolwenci będą potrafili wdrażać innowacje internetowe w każdej firmie, bo będą biegli również w zarządzaniu.

Zawód związany z biznesowym wykorzystaniem Internetu nie ma jeszcze swojej nazwy, ale już istnieje. Wiedzą o tym wszyscy startupowcy, osoby, które założyły i prowadzą swoje pierwsze firmy internetowe, produkujące gry i aplikacje mobilne. Swoje start-upy ma wielu studentów ZWWS. Jednym z nich jest Maciej Ryś z Krakowa, który właśnie dlatego podjął studia w systemie zaocznym, że koncentruje się na rozwoju własnego biznesu, a dodatkowo żyje pomiędzy Londynem a Krakowem (pierwsze studia skończył w Anglii).

Słowo „start-up” w jakiś sposób łączy większość słuchaczy ZWWS. Albo go mają, albo planują założyć. Michał Łuszczek od półtora roku prowadzi z siostrą perfumerię internetową. Sprowadzają orientalne perfumy i kosmetyki. – Zdecydowałem się na te studia, aby poszerzyć moją wiedzę z zakresu e-biznesu i jeszcze lepiej prowadzić firmę – mówi.

Michał Burda z Tarnowa też skupia się mocno na studiach, bo dostrzega ich związek z prowadzoną działalnością. Realizuje projekty dotyczące grafiki, web designu, e-commerce. Oferuje swoje usługi za pośrednictwem strony internetowej. Pasjonuje się e-biznesem i chce skupić podobne osoby z całej uczelni, także spoza tego specjalistycznego kierunku. Dlatego za­łożył koło naukowe e-biznesu, w ramach którego zapaleńcy z branży będą analizować ten błyskawicznie rozwijający się rynek.

Jak po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki oceniają studia sami słuchacze? Dostrzegają innowacyjność i unikatowość wybranej specjalności w skali kraju. Cenią praktyczne podejście wykładowców. Liczą, że kolejne semestry przyniosą więcej praktycznych „case’ów”, ale rozumieją też, że najpierw muszą poznać podstawy teoretyczne, bo w końcu studiują na najlepszym zarządzaniu w Polsce.

Po ukończeniu studiów otrzymają dyplom zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego (ze specjalnością zarządzanie w wirtualnym środowisku). Wiedzą, że ten kierunek ma najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej i znalazł się na 25. miejscu na świecie w rankingu „Financial Times” najlepszych studiów z zarządzania.

Akademia Leona Koźmińskiego

kozminski zwws logoul. Jagiellońska 57/59
03-301 Warszawa
tel. 22 519 21 70, 22 519 21 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/kozminski
www.kozminski.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.