MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Nowe oferty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie to kolejny dowód na aktywny dialog edukacyjny, tworzenie warunków rozwoju dla wielkiego potencjału, jakim są Wielkopolanie.

pwsz szansa mStale zmieniające się warunki na rynku pracy, wzrastające wymagania pracodawców i zapotrzebowanie na nowe kadry wymusza tworzenie nowych ofert w zakresie kształcenia, nowych propozycji rozwoju i realizacji aspiracji mieszkańców regionu. Oferta kształcenia dziś nie dotyczy wyłącznie absolwentów ostatnich roczników maturalnych. Proces Boloński, w którym Polska i jej szkolnictwo wyższe aktywnie uczestniczy, otwiera perspektywę kształcenia przez całe życie, daje możliwości dokonywania zmian, ułatwia uzupełnianie, poszerzanie i uaktualnianie wiedzy stanowiącej dziś podstawowe narzędzie pracy człowieka.

W okresie mijającego piętnastolecia PWSZ w Lesznie dała się poznać jako miejsce dobrego startu studiów, a także rozwijania kariery naukowej. Jest pierwszym stopniem do sukcesu życiowego wielu młodych leszczyniaków oraz zainteresowanej jej ofertą młodzieży z Wielkopolski i całego kraju.

Jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce umożliwiliśmy studentom kształcenie w formule studiów dualnych. Studia dualne wyróżniają się tym, że w okresie 3,5-letniego (na kierunkach inżynierskich) kształcenia w trybie stacjonarnym student równolegle odbywa praktykę zawodową w zakładzie pracy w cyklu przemiennym: jeden tydzień uczestniczy w zajęciach dydaktycznych – wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, a drugi tydzień pracuje w zakładzie pracy.

Ponadto, po każdym roku akademickim w okresie przerwy wakacyjnej student zobowiązany jest przepracować jeden miesiąc w zakładzie, gdzie odbywa praktykę. Praktyka zawodowa odbywa się w wymiarze części etatu, w ramach umowy o pracę zawartej pomiędzy studentem a przedsiębiorstwem zatrudniającym. Program szkolenia zawodowego dostosowany jest do profilu produkcyjno-organizacyjnego danego zakładu pracy i jednocześnie powiązany jest z teoretycznym programem studiów. Studia dualne z pewnością są receptą na odwieczny problem, podnoszony przez pracodawców, którzy twierdzą, że wiedza i umiejętności, z jakimi absolwenci opuszczają uczelnie, nie wystarczają do podjęcia pracy. Dzięki stałym praktykom studentów, to niedostosowanie przestanie sprawiać kłopoty i kandydatom do pracy, i pracodawcom.

Według przeprowadzonych badań ogromne potrzeby rynku pracy dotyczą między innymi sfery bezpieczeństwa, zdrowia, opieki, ale i budownictwa wkomponowanego w przestrzeń zdrową i przyjazną dla ludzi, mądre zarządzanie, współdziałanie z instytucjami UE. Dotychczasową ofertę studiów PWSZ w Lesznie poszerza o kierunki:

– europeistyka ze specjalnościami:

  • zarządzanie kulturą i komunikacja społeczna
  • administracja samorządowa

– logistyka ze specjalnościami:

  • logistyka produkcji
  • logistyka handlu i usług

– bezpieczeństwo narodowe ze specjalnościami:

  • bezpieczeństwo
  • zarządzanie kryzysowe

– architektura krajobrazu

– budownictwo – oferta realizowana w formule studiów dualnych

Będące w przygotowaniu nowe kierunki studiów wydawać się mogą znanymi i dobrze okrzepłymi. W wersji leszczyńskiej zyskują nową jakość poprzez nadanie im charakteru użyteczności i praktyczności zawodowej oraz dostosowanie zarówno części teoretycznej, jak też obowiązkowych praktyk (w tym system dualny) do zgłaszanych przez lokalne firmy warunków przyszłego zatrudnienia.

Anna Mamulska

PWSZ im. J. Amosa Komeńskiego w Lesznie

ul. Mickiewicza 5, 64-100 Leszno
tel. 65 529 60 60
fax­ 65 529 60 82
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pwsz.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.