MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


gala pisanie t

Gabriela Seges i Waleria Barbagallo po finałowej dogrywce na żywo, która miała miejsc na Gali XI edycji Kampanii Pisania Piórem 12 grudnia 2013 w warszawskim Pure Sky Clubie, otrzymały tytuły Najładniej Piszącego Ucznia Roku!

Kampania Pisania Piórem jest akcją społeczną organizowaną przez markę Parker i Fundację Polska Przedsiębiorcza. Ma na celu promowanie ręcznego pisania wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, które w dobie nowych technologii zanika. Towarzyszy jej również Konkurs Ładnego Pisania, który swój finał miał podczas Gali XI Edycji Kampanii Pisania Piórem 12 grudnia 2013.

Pierwszym etapem Konkursu Ładnego Pisania jest wyłonienie przez Kapitułę Konkursu dziesięciu najładniejszych prac. Pracę należało napisać na jeden z trzech poniższych tematów:

  1. Ważne rzeczy, o których nieczęsto mówią nam w szkole.
  2. Każdy człowiek ma swoje mocne strony. Napisz tekst pt. “Jestem mistrzem...”
  3. Czasem zaskakują nas wydarzenia dziwne, fascynujące, niezwykłe, przerażające. Opowiedz o jednym z nich.

Drugim etapem Konkursu Ładnego Pisania jest przystąpienie dziesięciorga finalistów do dogrywki na żywo, która swoje miejsce ma co roku na Finałowej Gali. Polega ona na jak najładniejszym przepisaniu podanego czterowersu, którym w tym roku był tekst Agnieszki Frączek:

Chociażby przyszło tysiąc pisarzy
I każdy tysiąc strof by wysmażył
I każdy nie wiem, jak się nadymał,
Nikt nie dogodni Julka Tuwima

Prace ocenione zostały przez Kapitułę Konkursu w skład której wchodzą m.in. Andrzej Pągowski, Hirek Wrona i dr. hab językoznawstwa Agnieszka Frączek.

Na Galę, oprócz finalistów i ich opiekunów, przybyło również wiele Gwiazd, które okazały się być wielkimi sympatykami pisania piórem. Nie zabrakło wśród nich Agnieszki Więdłochy, Aleksandy Kisio, Magdaleny Górskiej, Jacka Kawalca, Waldemara Grzywny, a także Ambasadora tegorocznej edycji Kampanii, Rafała Cieszyńskiego. Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Mikołajczyk.

Przybyli Goście z radością kibicowali uczniom podczas dogrywki, a w trakcie obrad Kapituły Konkursu, bawili się piórem i rysunkiem – uzupełniali komiksowe dymki w pracach Karoliny Danek, autorki bloga Opowiem Ci bajkę jak kot palił fajkę.

Kapituła Konkursu po burzliwych naradach zdecydowała się na przyznanie I miejsc, a tym samym Tytułów Najładniej Piszącego Ucznia Roku, Gabrieli Seges, uczennicy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, a także Walerii Barbagallo, PGST w Aleksandrowie Kujawskim. Zwyciężczynie otrzymały także 10-miesięczne stypendium o łącznej wartości 5 000 zł, pióra marki Parker i książki autorstwa Agnieszki Frączek pt. RANY JULEK! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.

Strona oficjalna akcji: ladnepisanie.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!