MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
home.pl, największy dostawca usług internetowych w Polsce, organizuje drugą edycję konkursu dla studentów IT – homeCoder. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów uczelni IT z całej Polski.

homeCoder to inicjatywa mająca na celu zachęcenie studentów do rozwijania swoich umiejętności z zakresu programowania. Konkurs pozwoli wyłonić najzdolniejszych i najlepiej zapowiadających się informatyków – potencjalnych pracowników firmy. To już druga edycja konkursu, który tym razem obejmie całą Polskę.

Przedsięwzięcie homeCoder ma istotne znaczenie zarówno dla nas, jako organizatorów, jak i dla uczestników. Z jednej strony studenci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności programistyczne w praktyce, z drugiej zaś my możemy przyjrzeć się temu, co oferuje rodzimy rynek specjalistów. Nie jest tajemnicą, że Polscy informatycy są jednymi z najzdolniejszych na świecie, dlatego wychodzimy z założenia, że rodzimi pracodawcy powinni o nich zabiegać i stwarzać im atrakcyjne warunki zatrudnienia i rozwoju – mówi Marcin Kuśmierz, prezes zarządu home.pl.

Podczas drugiej edycji konkursu homeCoder jego uczestnicy zmierzą się z szeregiem zadań programistycznych, które zostaną opublikowane 12 listopada na stronie www.homecoder.pl. Podczas rozwiązywania będzie istniała możliwość wyboru języków programowania spośród: C – kompilator gcc w wersji 4.7x, C++ – kompilator g++ w wersji 4.7.x, Java – 1.6, 1.7, PHP – 5.4.x, Perl – 5.16.x, Python –2.7.x, 3.1.x, oraz Ruby – 1.8.x, 1.9.x. Rozwiązania będzie można przesyłać do 25 listopada, a wyniki pierwszej fazy eliminacyjnej ogłoszone zostaną do 10 grudnia. Druga, finałowa faza konkursu, polegająca na rozwiązaniu kolejnego zadania już nie on-line, a w rodzinnym mieście home.pl – Szczecinie, rozpocznie się w styczniu 2013.

Zeszłoroczny zwycięzca konkursu, aktualnie pracownik home.pl, Dariusz Rumiński, wspomina: Tego typu konkurs pozwala przede wszystkim na sprawdzenie siebie samego oraz tego, jak wypadamy na tle innych. Dodatkowo jest to idealna okazja, by ocenił Cię ktoś znacznie bardziej doświadczony i stwierdził: "Jesteś dobry!". Wreszcie sukces w konkursie będzie idealnym elementem, którym można pochwalić się w CV, gdy zdecydujemy się na poszukiwanie pracy. Ze wszystkich nagród w konkursie, ja najbardziej cenię sobie otrzymaną ofertę współpracy. Pracuję w home.pl od ponad roku i bardzo cenię ten czas. Praca jest wymagająca, ale doskonale rozwija i daje ogromną satysfakcję.

Nagrodami w konkursie są: pierwsze miejsce: iPad2 Wi-Fi 16 GB oraz roczny abonament na Business Server, drugie miejsce: iPod Touch 8 GB oraz roczny abonament na usługę Business Server, a także możliwość zarejestrowania 3 domen z rozszerzeniem: .pl, .com, .eu lub .org. Zdobywca trzeciego miejsca w Konkursie otrzymuje: iPod Nano 8 GB oraz roczną darmową usługę Business Server.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.homecoder.pl. Na stronie tej widnieje także regulamin konkursu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt