MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Zakres tej dyscypliny studiów jest bardzo szeroki – zarządzanie jest kierunkiem, który obejmuje wiedzę z ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego.

W zależności od wybranej specjalności ukończenie zarządzania pozwala na podjęcie pracy np. jako menedżer średniego i wyższego szczebla w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych, transportowych, agencjach reklamowych i PR, agencjach doradztwa personalnego, agencjach konsultingowych.

Zarządzanie to jeden z najbardziej prorynkowych kierunków, o czym świadczy fakt, że ponad 40 procent studentów studiów niestacjonarnych na UJK podjęło właśnie te studia. – Obecnie proponujemy dwie specjalności: „ekonomikę i rozwój organizacji oraz „zarządzanie rachunkami i podatkowość” – mówi prodziekan Wydziału Zarządzania i Administracji dr Anna Dybała i dodaje, że w warunkach kieleckiej uczelni to nie tylko europejskie standardy programów nauczania, doświadczona i wykwalifikowana kadra dydaktyczna, ale przede wszystkim optymalne wykorzystanie okresu nauki do wyzwań czekających w zawodowym życiu.

W warunkach stworzonych przez UJK studia z dziedziny zarządzania pozwolą na nabywanie kompetencji kierowniczych w całej sekwencji postępowania zarządczego: w planowaniu, organizowaniu, decydowaniu, motywowaniu i kontrolowaniu.

Ogromną rolę w programie studiów odgrywają zajęcia w formie ćwiczeń i warsztatów. – Stawiamy także na dodatkowe zajęcia z języków obcych, normą są te elementy programu studiów, które tworzymy praktykami ścisłej współpracy z praktykami zawodu. Cieszą się one ogromną popularnością – podkreśla dziekan A. Dybała.

To pragmatyczne podejście do przekazywania wiedzy realizowane jest w najnowocześniejszych formach, także na zajęciach z praktykami. – Aby uczyć optymalnego zastosowania koncepcji i modeli strategicznych prowadzimy analizy przypadków – w większości opisujących rzeczywiste sytuacje problemowe, przeprowadzamy gry strategiczne, czy gry symulacyjne.

W ramach kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zajęcia odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu. To jednostka wspierająca studentów, którzy decydują się na krok w kierunku założenia własnej firmy.

CPiB to przede wszystkim Akademicki Preinkubator Przedsiębiorczości. Studenci otrzymają doradztwo w zakresie tworzenia biznesplanów oraz prowadzenia księgowości i znajomości przepisów koniecznych przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Dziekan Anna Dybała zwraca uwagę, że zarządzanie w istotny sposób nastawione jest na praktyczny rozwój społeczny i ekonomiczny województwa świętokrzyskiego. – Dzięki temu kierunkowi nasi studenci mają szansę zmierzyć się z budowaniem swojej osobistej, nowej marki w znanych przedsiębiorstwach, wychodzą naprzeciw rynkowi pracy, tworząc nowe usługi i projekty badawcze.

W ramach projektu unijnego „Edukacja dla rynku pracy” Akademickie Biuro Karier realizuje również program szkoleniowo-doradczy dla studentów zarządzania. Jego uczestnicy objęci są intensywnymi szkoleniami, a następnie wszechstronną opieką doradczą, której celem jest przygotowanie do samodzielnego prowadzenia firmy. Na najlepszych studentów czekają płatne staże i praktyki w partnerskich firmach.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że na kierunku Zarządzanie studenci muszą już od pierwszych chwil związanych z podjęciem nauki wykazać się wysoką motywacją w celu nieustannego rozwoju i zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Studenci Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach biorą czynny udział w życiu uczelni. Są współorganizatorami konferencji naukowych (m.in. ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Ekonomia i zarządzanie we współczesnym świecie”), seminariów, a także spotkań ze znanymi, ciekawymi ludźmi ze świata biznesu, polityki i nauki. Działają w licznych kołach naukowych, m.in. w Studenckim Kole Naukowym „LIDER” i „KONCEPT”.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Instytut Zarządzania
ul. Świętokrzyska, 25-406 Kielce
tel. 41 349 65 21
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ujk.edu.pl/wzia

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!