MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W dniach 25-26 kwietnia warszawskie kino Iluzjon opanują studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej. W ramach 12. edycji festiwalu "Łodzią po Wiśle" zaprezentują oni swoje ostatnie osiągnięcia artystyczne.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie warsztat Legalnej Kultury na temat prawa autorskiego w produkcji filmowej.  Wezmą w nich udział m.in. prezes Fundacji Legalna Kultura Kinga Jakubowska, reżyserka i scenarzystka - Kinga Dębska, dr Anna Wróblewska, dziennikarka Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polski.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30 w sali „Mała Czarna” kina Iluzjon. Wstęp jest otwarty i bezpłatny.

W pierwszej części warsztatu  Kinga Jakubowska omówi zagadnienia związane z dostępem do legalnych źródeł kultury, a także podzieli się swoimi doświadczeniami z zakresu dystrybucji filmów.  Dalsza część zostanie poświęcona aspektom prawnym istotnym dla twórców. Mecenas Albert Stawiszyński zaprezentuje obecność praw autorskich na każdym etapie produkcji filmowej. Istotnym elementem spotkania będzie rozmowa z Kingą Dębską, która podzieli się swoimi doświadczeniami z planu zdjęciowego i produkcji filmów w kontekście prawa w praktycznym wymiarze. Dr Anna Wróblewska odpowie na pytania związane z organizacją i finansowaniem produkcji filmowej oraz drodze do debiutu.

W ramach festiwalu „Łodzią po Wiśle” widzowie festiwalu zobaczą 36 etiud konkursowych. Oprócz tego, w odrębnej sekcji festiwalowej, będzie można zobaczyć dodatkowe 34 filmy studenckie.

W tym roku tematyka festiwalu nawiązuje do hasła „Film. Globalna pasja” – to przewodnia myśl tegorocznych obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej (26 kwietnia).

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt