MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dwa odległe Państwa, dwie różne gospodarki, dwie polityki rozwoju, dwie różne kultury, dwa równie trudne języki… można zatem stwierdzić – dwa zupełnie różne światy.

Rządy wszystkich państw patrzą i podziwiają, jak Chiny stają się potęgą gospodarczą, robiąc to w dotąd niespotykanym tempie. Polska gospodarka jest zupełnie innym przykładem, w którym rozwój następuje stopniowo, ale jest widoczny i stabilny.

Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego chce promować współpracę pomiędzy Polską, a Chinami. W październiku 2013 roku zrodził się projekt Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business. Ma na celu zbudowanie forum współpracy oraz dialogu pomiędzy dwiema uczelniami: Uniwersytetem Warszawskim oraz  China University of Political Science and Law w Pekinie. 

Projekt jest skierowany do studentów, z myślą o promowaniu przedsiębiorczości oraz innowacyjności wśród młodych profesjonalistów pochodzących z Chin oraz Polski. Będo oni rozmawiać o najważniejszych aspektach prawnych, wyzwaniach gospodarczych i różnicach kulturowych w biznesie. Organizatorzy chcą pokazać, że współpraca pomiędzy naszymi krajami ciągle się rozwija, dyskutować o tym, co już udało się osiągnąć i o tym, co można poprawić w przyszłości.

Forum odbędzie się  w dniach 5-11 maja br. w Warszawie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt