MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Szkoła w formieĆwicz, badaj się, aktywnie spędzaj wolny czas, a na dodatek zbieraj za to punkty i wymieniaj je na nagrody. We Wrocławiu rusza nowoczesny program prozdrowotny skierowany do dzieci i młodzieży.

Dzieci i młodzież  aktywnie spędzając swój wolny czas, korzystając z badań profilaktycznych będą mogli otrzymywać za to nagrody. - Chcemy promować modę na zdrowy styl życia od jak najmłodszych lat. Zależy nam, by uczniowie wrocławskich szkół aktywnie spędzali czas wolny, jeździli na rowerach, rolkach, uprawiali rekreacyjnie sport, który lubią najbardziej, razem ze swoimi rówieśnikami, a najlepiej rodzinnie – mówi  Anna Szarycz, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia – Wierzymy, że dzięki wcześnie ukształtowanym nawykom prozdrowotnym oraz regularnym badaniom profilaktycznym stan zdrowia mieszkańców naszego miasta  znacznie się poprawi.

Główną platformą programu jest portal www.szkolawformie.pl, na którym poza informacjami prozdrowotnymi będzie można znaleźć aktualny harmonogram prozdrowotnych akcji i eventów oraz ciekawe gry i aplikacje. Wszystkie z nich są bezpłatne. - Aby przyłączyć się do programu wystarczy wejść na www.szkolawformie.pl i założyć bezpłatne konto. Potem na specjalnej karcie zdrowia gromadzić za wszelkie aktywności punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości można wymieniać na nagrody – dodaje Marek Girek, kierownik projektu Szkoła w Formie.

Pozostałe elementy programu to m.in.: Olimpiada Asy zdrowia, zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami w szkołach, kampanie edukacyjne dla całej społeczności szkolnej, konferencje, szkolenia, eventy prozdrowotne itp.

Adresatami programu, oprócz uczniów, są także: rodzice, nauczyciele, pedagodzy, dyrekcje szkół, pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania  oraz partnerzy merytoryczni i biznesowi.

Koordynatorem programu Szkoła w Formie jest wrocławskie Stowarzyszenie Forum Medicum. Program współfinansowany jest przez Miasto Wrocław. Perspektywy objęły patronat nad wydarzeniem.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt