MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


mpdp t

Jak mówić, aby dotrzeć do swoich słuchaczy? Jak tworzyć przekonujące argumenty nie do zbicia? Jak obnażyć braki w rozumowaniu przeciwnika w debacie? To wszystko wiedzą już uczestnicy VIII Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych, które odbędą się w dniach 23-25 maja.

mpdp tImprezę organizuje Fundacja Polska Debatuje, która ma na celu szerzenie idei debat wśród młodych osób. Podstawą funkcjonowania tej instytucji jest przekonanie, że debata jest fundamentem demokracji, a pracę nad nią należy zaczynać u podstaw. Wobec tego organizacja ma na celu zachęcenie młodzieży do pogłębiania umiejętności krytycznego myślenia i formowania argumentów o solidnych podstawach.

Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych to najważniejszy turniej polskiej sceny debatanckiej. Na tę okazję zjeżdżają się do Warszawy najlepsi mówcy ze wszystkich zakątków naszego kraju. Na zaprezentowanie swoich umiejętności mają pięć rund eliminacyjnych. W ich trakcie zostanie wybrane najlepsze osiem drużyn, z których cztery przejdą do finału i walczyć będą o tytuł Mistrza Polski. Debaty, poczynając od pierwszej rundy eliminacyjnej, na finale kończąc, podlegają ocenie najbardziej doświadczonych polskich mówców – uczestników, finalistów Mistrzostw Świata, Mistrzów Polski z ubiegłych lat, etc.

Mistrzostwa odbywają się w stylu brytyjskim, który jest najbardziej powszechną formą uprawiania tej dyscypliny. Każda debata składa się z czterech drużyn dwuosobowych, którym zostaje przydzielona funkcja (przeciwstawienie się tezie lub poparcie jej), następnie ogłoszona jest teza, która będzie debatowana. Uczestnicy mają 15 minut na przygotowanie swoich stanowisk i 7 minut na przedstawienie ich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na oficjalnej stronie Fundacji.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.