MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

mam talent m


O północy 23 maja mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Mam talent do nauki". Najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych już po raz trzeci wyłoni Politechnika Wrocławska.

Rywalizację podzielono na dwa etapy. Pierwszy krok to przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dokładnego opisu własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego. Może on dotyczyć matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wybierze finalistów. Przewodniczącą jury będzie doc. dr inż. Anna Hajdusianek, wielokrotnie wyróżniania i nagradzana za swoją działalność dydaktyczną i popularyzującą nauki ścisłe.

Drugi etap zaplanowano na 13 czerwca, kiedy finaliści w atrakcyjny sposób zaprezentują swoje projekty przed jury.  W ubiegłym roku nadesłano 33 prace, sześć zakwalifikowało się do finału – mówi Agnieszka Wekselberg-Karek z Działu Marketingu i Promocji Politechniki Wrocławskiej. – Były na bardzo wysokim poziomie, zdaniem recenzentów niektóre niemal jak prace magisterskie.

Zwycięzca konkursu oraz laureaci II i III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. W ramach programu uczelnia zapewnia kandydatowi, który podjął studia w Politechnice Wrocławskiej: roczne stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów, miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów oraz opiekę tutora przez cały okres studiów.

Zobacz regulamin konkursu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt