Patroni medialni

 

– Sukces w rankingu jest ważny, bo uskrzydla uczelnie – powiedziała prof. Daria Nałęcz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas gali Rankingu Szkól Wyższych Perspektywy 2014, który odbył się 21 maja w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Najlepsze polskie uczelnie zostały uhonorowane po raz 15.

W uroczystej gali wzięli także udział senatorowie RP: prof. Marek Rocki, prof. Ryszard Górecki i prof. Edmund Wittbrodt, a także prof. Jerzy Woźnicki, przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego i Nauki, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, Honorowa Przewodnicząca KRASP, dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP, prof. Michał Kleiber, prezes PAN, przewodniczący Kapituły Rankingu oraz rektorzy i prorektorzy najlepszych uczelni.

- Przygotowanie profesjonalnego rankingu uczelni 15 lat temu było wielkim wyzwaniem – podkreślił Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, inicjator profesjonalnych rankingów edukacyjnych w Polsce. - Zaufanie uczelni sprawia, że możemy tworzyć ten ranking i wciąż go udoskonalać, troszcząc się przy tym o to, by wyniki z kolejnych lat były porównywalne. Dziękujemy za to wspólne 15 lat.

-To olbrzymia satysfakcja zarówno dla pracowników jak i studentów, bo dzięki ich pracy i wysiłkowi zdobyliśmy pierwsze miejsce - stwierdził prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, który w tym roku zwyciężył w rankingu. - To nie jest tak, że gdy zdobędzie się pierwsze miejsce, nie ma  już o co walczyć. Wciąż ścigamy się na arenie międzynarodowej i jeszcze wiele możemy na niej osiągnąć.

Galę, którą prowadził red. Janusz Weiss, uświetniły występy prof. Ewy Iżykowskiej-Kłosiewcz, znakomitej śpiewaczki, która jest zarazem prorektorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Marcina Przygońskiego, studenta UMFC.

Fot. Krzysztof Wojciewski

więcej zdjęć w galerii

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt