MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

literki trus t

Zorganizowana przez Urząd Patentowy RP wystawa Polskie Red Doty prezentuje 37 polskich produktów nagrodzonych prestiżową, międzynarodową nagrodą red dot award tzw. Oskarem Designu

Nagroda przyznawana jest od 1955 przez Design Centrum Nordhein Westfalen w Essen w Niemczech. W zeszłym roku zgłoszono do niej 4515 produktów z 58 krajów. Polscy projektanci i przedsiębiorcy przystąpili do tego konkursu w 2008 roku i corocznie zgłaszane przez nich projekty są bardzo wysoko oceniane. W prezentowanych na wystawie projektach design stał się ważnym narzędziem strategicznym, którego zastosowanie zaowocowało sukcesami biznesowymi, w niektórych przypadkach nawet 600% zyskiem skonsolidowanym.

Jest to pierwsza i jedyna wystawa w Polsce, która prezentuje wszystkie dotąd zdobyte nagrody Red Dot. Pokazywane w ramach wystawy produkty są różnorodne: od małych pieczątek przez aparaturę medyczną, meble, produkty AGD, aż do imponującej wanny. Wszystkie je cechuje doskonały, funkcjonalny i estetyczny wzór połączony z najwyższą jakością. Nagrodzone produkty zostały zaprojektowane przez młodych, polskich, kreatywnych projektantów i w większości są produkowane przez polskie przedsiębiorstwa.

Ekspozycja została pokazana dotychczas w Galerii Kordegarda w Warszawie, w Genewie w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz w Muzeum Miasta Łodzi podczas Łódź Design Festival. We wszystkich 3 miejscach wystawa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a liczni zwiedzający podkreślali funkcjonalność i estetykę prezentowanych przedmiotów oraz profesjonalną oprawę ekspozycji.

W tym roku planowana jest prezentacja wystawy w Poznaniu w ramach II Powszechnej Wystawy Krajowej „Konkurencyjna Polska 1989-2014” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego (2–15 czerwca br., teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon 1), w Budapeszcie w Muzeum Sztuki Stosowanej (27 czerwca–29 sierpnia br.) oraz w Paryżu podczas Paris Design Week (6–13 września br.).

Projektanci wystawy: Marta Niemywska i Dawid Grynasz (Niemywska Grynasz Studio & Kolektyw Wizualny)

Organizacja wystawy współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka w ramach projektu systemowego POIG.05.02.00.00-004/10 „Wsparcie efektywnego wykorzystania własności intelektualnej w innowacyjnej gospodarce”.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt