MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

20-lecie wsr t

Z okazji 20-lecia WSR zaprasza absolwentów, wykładowców, pracowników i ludzi reklamy do hucznego świętowania jubileuszu najstarszej i największej szkoły reklamy w Polsce. W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbędzie się koncert i raut środowiska mediów i reklamy.

Warszawska Szkoła Reklamy została założona w 1994 roku, jako pierwsza prywatna szkoła reklamy w Polsce, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej. Obecnie to najlepsza placówka edukacyjna w swojej branży. Co roku dyplom szkoły uzyskuje blisko 200 absolwentów.

Artur Waczko – pomysłodawca WSR i jej założyciel, określa dwie dekady szkoły jako proces ciągłego uczenia się i zmian podyktowanych transformacją polskiego rynku reklamy. – Rozumiejąc potrzeby naszych klientów, często musieliśmy iść pod prąd obowiązujących programów nauczania, skostniałych, zbyt późno aktualizowanych.

Przez 20 lat WSR ukończyło ponad 3 tysiące absolwentów. Ogromna większość założyła swoje własne agencje reklamowe, domy produkcyjne, butiki kreatywne, znalazła pracę w takich agencjach jak McCann, Lowe Lintas GGK, JWT, Starcom, VML Heureka, oraz mediach. Słuchacze podkreślają, że zajęcia pobudzają twórcze i niestandardowe myślenie a ich siła polega na warsztatowości. – Niestandardowe prowadzenie zajęć, niepowtarzalny klimat, ciepła, przyjazna atmosfera, przyjacielskie stosunki między słuchaczami a wykładowcami  wspomina Aleksandra Starzeńska, absolwentka 2000.

Dla wielu z nich szkoła jest nie tylko przepustką do świata reklamy, ale zwłaszcza przyjaznym miejscem, które inspiruje do rozwijania pasji i talentów. Dba o to wykwalifikowana i nietuzinkowa kadra dydaktyczna. Wykładowcy pochodzą z renomowanych polskich uczelni takich jak: warszawska ASP, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi, łódzka filmówka. Trzon kadry stanowią specjaliści-praktycy z branży reklamowo-artystycznej. Pracują oni w agencjach reklamowych i PR, stacjach telewizyjnych, rozgłośniach radiowych, studiach fotograficznych i filmowych, drukarniach, ale przede wszystkim posiadają wiedzę i umiejętności, które potrafią ciekawie przekazać.

Zapylanie umysłów to hasło, które od sześciu lat oddaje podejście wykładowców do nauczania – kreatywnego i praktycznego. Warszawska Szkoła Reklamy dostosowuje się do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku reklamowego i rozszerza ofertę edukacyjną. Od semestru 2014/2015 oferuje dziewięć specjalizacji: Projektowanie graficzne, Multimedia (nowość), Fotografia artystyczna i reklamowa, Realizacja filmowa i telewizyjna, Produkcja filmowa i telewizyjna, Realizacje intermedialne (nowość), Animacja (nowość), Wizaż i charakteryzacja, Strategia reklamy i PR.

Sławomir Wojtkowski – dyrektor programowy WSR określa tę zmianę jako szansę na maksymalne zbliżenie programu nauczania w szkole do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku pracy w branży reklamowej.

Z okazji urodzin WSR życzymy dalszych sukcesów, rozwoju i pasji w nauczaniu.

20-lecie wsr b

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt