MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

absolwenci umcs t

Spotkania po latach, wspomnienia, dyskusje, wycieczki po wydziałach – a także liczne pokazy, prezentacje, zawody sportowe i koncerty z udziałem gwiazd. 14 czerwca 2014 roku w Lublinie odbędzie się, organizowany z okazji 70-lecia Uczelni, ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS, połączony z Piknikiem UMCS. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Wojewoda Lubelski – Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman oraz Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Hetman.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce, która kształci studentów na jedenastu Wydziałach, blisko sześćdziesięciu kierunkach studiów i ponad dwustu specjalnościach. W tym roku uczelnia świętuje swoje 70-lecie, objęte honorowym patronatem przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. Stanisława Michałowskiego, Rektora UMCS.

Do tej pory mury Uniwersytetu opuściło już ponad 211 tys. absolwentów.

Wydarzenia i uroczystości związane ze Zjazdem Absolwentów i Piknikiem UMCS podzielono na dwie części: oficjalną – odbywającą się na wszystkich jedenastu Wydziałach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz integracyjno-rozrywkową – na terenie Targów Lublin S.A (ul. Dworcowa 11 w Lublinie).

Spotkania absolwentów na macierzystych Wydziałach rozpoczynają się o godz. 10.00 i potrwają do 13.00. Każdy z Wydziałów przygotował własny program. Zaplanowano m.in. wykłady otwarte, wspomnienia i dyskusje, pokazy, prezentacje filmowe i multimedialne, wystawy fotograficzne a także koncerty. Zjazd będzie doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią Uczelni i perspektywami jej rozwoju. Zobacz szczegóły programu.

O godz. 12.00 na terenie Targów Lublin S.A. rozpocznie się Piknik UMCS, obfitujący w atrakcje kulturalne i artystyczne. Największą z nich będzie koncert zespołu Bajm, który swoją drogę artystyczną rozpoczynał w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Ponadto przewidziano wiele konkursów, zawodów sportowych oraz innych ciekawych propozycji dla dorosłych i dzieci. W trakcie Pikniku UMCS będzie można bliżej zapoznać się z historią Uniwersytetu, spotkać znanych absolwentów Uczelni, postaci ze świata nauki, kultury czy sportu a także uczestniczyć w pokazach naukowych i świetnej zabawie w doborowym towarzystwie. Na Piknik UMCS zapraszamy nie tylko naszych absolwentów, ale także wszystkich mieszkańców Lublina i Regionu. Liczymy na to, że przybędą całe rodziny z dziećmi!

Do wstępu na Piknik UMCS upoważniać będzie zakup cegiełki na remont i przebudowę Sali Widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (o nominale 20 zł). Więcej informacji.

Zapraszamy do udziału w Zjeździe Absolwentów UMCS i Pikniku UMCS!

absolwenci umcs t

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt