MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

atom t

Już po raz czwarty w Wyszkowie odbywać się będzie Wyszkowski Dzień Nauki – impreza popularyzująca naukę i promująca osiągnięcia wyszkowskich uczniów. Tegoroczne naukowe święto odbędzie 17 czerwca na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, a organizują je wspólnie: Burmistrz Wyszkowa, doradca metodyczny Gminy Wyszków, Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach oraz WOK Hutnik. Motyw przewodni Wyszkowskiego Dnia Nauki 2014 brzmi – „Popularyzowanie nauki przez sztukę”, zaś patronami medialnymi przedsięwzięcia są „Perspektywy” i „Głos Nauczycielski”.

wdb logo mOrganizatorom Wyszkowskiego Dnia Nauki udało się pozyskać do współpracy znakomitych partnerów: wszystkie trzy partnerskie uczelnie Gminy Wyszków (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Szkołę Wyższą im. P. Włodkowica w Płocku, Akademię Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku) – ale również Centrum Nauki Kopernik, Polską Akademię Nauk i Politechnikę Warszawską. 

Będzie cała moc naukowych atrakcji: pokazy „Niskie temperatury” przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik, pokazy fizyczne zaproponowane przez PAN, pokazy chemiczne, które zaprezentuje Instytut Chemii Politechniki Warszawskiej. Zaplanowane są również warsztaty „Twórczy nauczyciel” przygotowane przez AH w Pułtusku i stoisko medyczne (Szkoła Wyższa im.P. Włodkowica). Wydział Matematyki UKSW zaproponuje zabawy logiczne i koło nauk penalnych. Stowarzyszenie Form Artystycznych i Turystycznych „Format” zaprosi na prezentację ciekawych prac plastycznych. Zaplanowane jest również spotkanie z „Nauczycielem Roku 2012”, profesorem oświaty Panią Marzeną Kędra na temat tego, jak budować autorytet nauczyciela wśród uczniów, rodziców, współpracowników.

W IV Wyszkowskim Dniu Nauki udział wezmą wszystkie wyszkowskie gimnazja, prezentując realizowane przez siebie projekty edukacyjne. Dowiemy się zatem, co ma bryła do Platona, czy kwasy i zasady są trudne, czy wiemy co jemy, jak wygląda świat ciszy, a jak kultura kibicowania i dopingu, jakie stereotypy mężczyzn i kobiet funkcjonują w reklamach oraz w jaki sposób Wyszków wykorzystuje fundusze europejskie. Będzie ciekawie, twórczo i interdyscyplinarnie. Swoje projekty edukacyjne zaprezentują również szkoły ponadgimnazjalne.

IV Wyszkowski Dzień Nauki będzie także okazją do wręczenia dyplomów liderom projektów gimnazjalnych, wręczenia nagród zwycięzcom Wojewódzkiego Maratonu Matematycznego O Puchar Burmistrza Wyszkowa, laureatom Wyszkowskiego Dyktanda, Gimnazjady Polonistycznej i Konkursu Recytatorskiego. Zaprezentowany zostanie również wyróżniony film o Wyszkowie.

Uroczyste otwarcie IV Wyszkowskiego Dnia Nauki odbędzie się 17 czerwca o godz. 11.00 w sali widowiskowej WOK Hutnik.

Dowiedz się więcej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt