MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


mowca relacja t

Projekt pt. Mówca Doskonały odbył się w dniach 3-5 czerwca 2014r. Obejmował on szereg warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, sztuki autoprezentacji, emisji głosu oraz tworzenia wizerunku. Miał on na celu doskonalenie umiejętności miękkich oraz poprawę jakości przemówień. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w czterech szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

Pierwszego dnia odbył się warsztat Michała Zawady – Jak pokonać stres przed wystąpieniem publicznym?. Podczas szkolenia poznaliśmy sposoby radzenia sobie z tremą. Dowiedzieliśmy się jak zwiększyć swoją samoocenę oraz pewność siebie, a także jaką rolę odgrywają emocje w naszym codziennym życiu, jak na nas wpływają oraz w jaki sposób można nad nimi zapanować. 

Kolejny warsztat pt. Poznaj swoje mocne strony – zmień swoją rzeczywistość! – czyli jak świetnie wyglądać i odnosić sukcesy został przeprowadzony przez Mariolę Moczar – stylistkę, coacha, certyfikowanego trenera biznesu. Dowiedzieliśmy się, czym jest wizerunek oraz w jaki sposób możemy przekazywać informacje dotyczące nas samych za pomocą świadomego doboru stroju. Poznaliśmy zasady dress code’u oraz różne rodzaje typów sylwetki. Mieliśmy okazję samodzielnie dobrać strój do różnych okoliczności i miejsc, tj. rozmowa kwalifikacyjna, konferencja, czy też impreza w clubie. Każdy z nas poznał swój typ sylwetki oraz kolorystyczny typ urody. Dzięki temu wiemy już jaki fason ubrań jest dla nas odpowiedni oraz jakimi kolorami się otaczać, aby podkreślić swoje atuty. Dowiedzieliśmy się co oznaczają poszczególne barwy oraz jak wyrażają nasz charakter i wpływają na sposób w jaki jesteśmy postrzegani. Po tym szkoleniu z pewnością unikniemy modowych wpadek, a każde zakupy będą przyjemnością i strzałem w dziesiątkę.

Tego samego dnia odbyły się również warsztaty pt. Czy korek w zębach naprawdę mi pomoże? – czyli o dykcji i emisji głosu prowadzone przez Bartka Adamusika, członka Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Dowiedzieliśmy się jak odpowiednio oddychać w trakcie prezentacji, artykułować wypowiadane słowa oraz jakie ćwiczenia są pomocne, aby poprawnie wysławiać się podczas przemówienia. W trakcie szkolenia miało miejsce wiele ćwiczeń praktycznych oraz interakcji pomiędzy uczestnikami. Mogliśmy wziąć udział w randce w ciemno, recytować wiersze z korkiem w zębach, sprawdzić jaki wpływ na nasze struny głosowe ma czekolada, cola lub herbata. W radosnej atmosferze nabyliśmy wiele ciekawych umiejętności i technik polepszających dykcję.

Warsztat zwieńczający cały projekt Co mówią gesty, co mówią słowa? Czyli jak używać mowy ciała i głosu podczas prezentacji należał do Andrzeja Kozdęby  trenera rozwoju osobistego, przedsiębiorcy, bloggera i doradcy biznesu. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób używać mowy ciała i swojego głosu, by słuchacze z zainteresowaniem śledzili przebieg prezentacji. Podczas szkolenia odbyło się wiele ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy mieli okazję wcielić się w różnorodne role, wyrazić skrajne emocje, nauczyć się poprawnej gestykulacji. Ponadto każdy został nagrany podczas krótkiego przemówienia. Następnie mogliśmy obejrzeć swoje wystąpienie oraz skorygować błędy, które popełniamy dzięki radom doświadczonego trenera.

Trzecia edycja projektu Mówca doskonały po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem. Uczestnicy nabyli wiele cennych i praktycznych umiejętności, które z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej karierze oraz codziennym życiu.

Małgorzata Ancygier

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.