MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


sos wioski t

Remont dachów w Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju przeprowadzony zostanie dzięki funduszom Kulczyk Foundation. Podczas trzydziestu lat funkcjonowania wioski dziecięcej w Biłgoraju schronienie w niej znalazło aż 275 porzuconych i osieroconych dzieci. Mimo, że wiele z nich to już dorośli ludzie, którzy założyli własne rodziny, nadal uznają oni to miejsce za swój prawdziwy dom.

Dziś w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju w 15 domach mieszka 95 jej podopiecznych. Domy te wymagają obecnie wielu napraw, ponieważ zbudowane zostały w latach 70-tych, stąd koniecznym jest między innymi uszczelnienie okien i ocieplenie fundamentów. Remont trzydziestoletniej, najstarszej w Polsce, SOS Wioski Dziecięcej jest niezwykle kosztowny. Stowarzyszenie od dawna szuka ludzi o wielkich sercach, którzy mogą pomóc w sfinansowaniu niezbędnych napraw. 

Dzięki funduszom przekazanym przez Kulczyk Foundation latem zainicjowane zostaną prace związane z wymianą dachów, które w pierwszej kolejności wymagają remontu. Na ich renowację Fundacja Dominiki Kulczyk przekaże aż 300 tysięcy złotych.

– W zeszłym tygodniu po raz kolejny odwiedziłam SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju. Zachęcam wszystkich, którym los samotnych dzieci nie jest obojętny, aby aktywnie zaangażowali się w pomoc Stowarzyszeniu, tak aby mogło ono dalej realizować swoją misję przez co najmniej następne 30 lat  powiedziała Dominika Kulczyk, założycielka i prezes fundacji Kulczyk Foundation.

– Domy, w których mieszkają Rodziny SOS wymagają wielu napraw. Trzeba naprawić dachy, uszczelnić okna i ocieplić fundamenty, by te budynki mogły nadal być schronieniem dla potrzebujących dzieci. Najpilniejszą potrzebą jest remont dachów, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przeznaczyć fundusze pozyskane od Pani Dominiki Kulczyk i Kulczyk Foundation na ten właśnie cel. Dajemy dzieciom domy pełne miłości. Dzięki tej dotacji budynki będą mogły służyć im jeszcze przez wiele lat. Ogromnie się z tego cieszymy i bardzo dziękujemy  powiedziała Barbara Rajkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Więcej informacji o tym, jak można wesprzeć remont SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju na stronach: www.wioskisos.org oraz kulczykfoundation.org.pl/projekty/bilgoraj/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt