MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

olimp przed 14 t

10 czerwca 2014 r. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci IX edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce i stypendia. Zwycięzcom gratulacje złożyli prof. Tomasz Szapiro – rektor SGH, prof. Eugeniusz Gatnar – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Leszek Balcerowicz. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – Zarządzanie zmianą.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do udziału w IX edycji zgłosiło się ponad 23 tys. uczniów z 1200 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zwycięzcą zawodów został Michał Borek z XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Warszawie.

Na uroczystości 10 czerwca br. spotkali się najlepsi zawodnicy, ich opiekunowie merytoryczni, a także przedstawiciele partnerów Olimpiady, mediów i uczelni ekonomicznych współorganizujących zawody. W trakcie uroczystości prof. Leszek Balcerowicz wygłosił wykład pt. Odkrywając wolność.

Do 25-lecia odzyskania przez Polskę wolności nawiązał również prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, który gratulując zwycięzcom Olimpiady, podkreślił wpływ, jaki na postrzeganie przedsiębiorczości miał przełom 1989 roku: teraz bycie przedsiębiorczym to bycie innowacyjnym, bycie kreatywnym, to synonim zaradności. I właśnie nasza Olimpiada, którą wspiera Narodowy Bank Polski, te wartości kultywuje i wzmacnia.

W imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pan Mirosław Czyżewski pogratulował uczniom uporu i konsekwencji, a opiekunom merytorycznym podziękował za czas włożony w pracę z uczniami, zauważając, jak ważna jest indywidualna relacja będąca jednym z kluczowych czynników sukcesu.

Laureaci, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc, i ich opiekunowie merytoryczni otrzymali najnowsze modele iPadów, kolejni − z miejsc 6-15 oraz 16-25 – funkcjonalne tablety. Ponadto dziesięcioro najlepszych zawodników otrzymało stypendia w wysokości 5 tys. zł. Współorganizatorzy Olimpiady – pięć publicznych uczelni ekonomicznych: SGH w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu – przewidzieli dla zwycięzców indeksy oraz znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Natomiast szkoły laureatów otrzymają pakiety publikacji i prenumeraty, które ułatwią uczniom przygotowania do Olimpiady w kolejnym roku szkolnym.

Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie IX edycji brzmiało Własna firma.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt