MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

wodpowiedzinazapotrzebowanie t

Zbliża się czas, w którym absolwenci szkół ponadgimnazjalnych poznają wyniki matur. W piątek 27 czerwca br. dowiedzą się, jak poszła im część pisemna egzaminu dojrzałości. Dla uczelni, pomimo już prawie zakończonej letniej sesji egzaminacyjnej, nie jest to jednak czas na odpoczynek.

Kandydaci na studia, gdy poznają wyniki matur, szturmują wręcz uczelniane systemy rekrutacji. – Prawdziwą „inwazję” kandydatów na studia nasze serwery odnotowują właśnie 27 czerwca, kiedy to przyszli studenci poznają wyniki części pisemnej swojego egzaminu dojrzałości i uzupełniają o te informacje swoje konta w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym – mówi Marek Kiczka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.  Ale wszystkich uspokajamy – nasze serwery nie mają najmniejszych problemów w przetworzeniu takiej ilości danych – dodaje.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaki kierunek bądź kierunki będą studiować, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ma nowe propozycje. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku w rekrutacji 2014 poszerzył ofertę dydaktyczną o dwa kierunki:

  • Na Wydziale Zarządzania są to Finanse Menedżerskie (I stopień studiów stacjonarnych). Kierunek pozwoli pozyskać wiedzę dotyczącą społecznych i rynkowych zjawisk występujących w otoczeniu podmiotów gospodarczych. Celem jest przygotowanie studentów do zajmowania stanowiska menedżerskiego w krajowych i międzynarodowych korporacjach inwestujących w regionie, kraju i za granicą. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią także tworzenie i skuteczne zarządzanie własnym biznesem.
  • Na Wydziale Ekonomii uruchomiony zostanie kierunek Przedsiębiorczość i Finanse (I stopień studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz II stopień studiów niestacjonarnych). Na kierunku przede wszystkim kładziony będzie nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych w prowadzeniu biznesu, jak również w organizacji przedsięwzięć społecznych. Absolwent będzie potrafił uruchomić własną firmę i sprawnie ją poprowadzić, posiadając umiejętność praktycznej analizy zjawisk i procesów ekonomicznych oraz określenia ich uwarunkowań. Jednocześnie będzie posługiwał się metodami i technikami niezbędnymi do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji biznesowych.

Do realizacji zajęć zostaną włączone osoby z doświadczeniem praktycznym. Ze względu na szczególny nacisk położony na praktyczne umiejętności, zajęcia w zdecydowanej większości będą odwzorowywać rzeczywiste środowisko biznesowe i będą prowadzone w formie warsztatowej.

Ponadto w tegorocznym naborze katowicka uczelnia uruchomiła również nowe specjalności, kładące także szczególny nacisk na wymiar praktyczny kształcenia studentów. Są to: Finance and Accounting for Business (specjalność prowadzona w j. angielskim), Menedżer finansowy, Rachunkowość  ścieżka ACCA, Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i rewizja finansowa, Projektowanie komunikacji wizualnej i narracji, Zarządzanie komunikacją organizacji, Dziennikarstwo ekonomiczne i nowe media.

Pełna oferta dydaktyczna dostępna jest na stronie internetowej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt