MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

money6 t

Kierunek finanse na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego znalazł się na 21. miejscu w rankingu brytyjskiego dziennika "Financial Times" zestawiającego najlepsze studia magisterskie z zakresu finansów. ALK to jedyna polska uczelnia, która znalazła się na tej liście.

ALK znalazła się w zestawieniu studiów przeznaczonych dla osób bez doświadczenia w finansach (pre-experience). "FT" ogłosił też ranking studiów dla osób z doświadczeniem (post-experience). Znajduje się w nim tylko 5 uczelni, w tym żadnej z Polski.

Czołówka rankingu pre-experience należy do uczelni europejskich. Najlepsza w kształceniu przyszłych finansistów (od czterech lat na pierwszym miejscu) jest HEC Paris z Francji, za nią - hiszpańska ESADE Business School, a na trzecim - francuska EDHEC Business School.

W tym roku w rankingu „FT” zadebiutował kierunek finanse słynnej szkoły biznesu Sloan z amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT), od razu na wysokim, 10. miejscu. Absolwenci tego kierunku mogą się pochwalić najwyższymi w zestawieniu zarobkami: 106,5 tys. dolarów rocznie.

W poprzednich latach Akademia Leona Koźmińskiego zajęła odpowiednio miejsca: 19, 21 i 20.

Wśród kryteriów, które brano pod uwagę w rankingu "FT", były m.in. wysokość zarobków absolwentów, pozycję uczelni, mobilność absolwentów oraz umiędzynarodowienie studiów.

Jak w przesłanym PAP komunikacie informują przedstawiciele ALK, kierunek finanse i rachunkowość w tej uczelni wykładany jest zarówno w języku polskim, jak i po angielsku, na tzw. nitce angielskiej. Stanowi też uzupełniające studia do wyboru dla osób, które zdały na pięcioletnie studia prawnicze w ALK i wybrały program „Prawo Plus”. Studenci finansów od ubiegłego roku mają możliwość uzyskania w trakcie nauki certyfikatu ACCA potwierdzającego międzynarodowe kwalifikacje w zakresie księgowości. Ponadto studenci uczestniczą w wymianie międzynarodowej. Absolwenci finansów ALK zarabiają średnio 58 tys. dolarów rocznie i 94 proc. z nich pracuje już po trzech miesiącach od ukończenia studiów.

– Wybór kierunku finanse i rachunkowość zaraz po maturze, a potem kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, specjalistycznych to bardzo dobry pomysł na udaną karierę nie tylko w kraju, ale praktycznie na całym świecie – mówi rektor ALK prof. Witold Bielecki. – Nasi absolwenci pracują w bankach, w korporacjach, często poza Polską. Mamy z nimi dobre relacje poprzez Klub Absolwenta i także dzięki nim możemy rozwijać kierunek.

Szczegóły dostępne na stronie „Financial Timesa”.

Źródło: PAP  Nauka w Polsce

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt