MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
źr. WikipediaFundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka  zaprasza uczniów i nauczycieli zainteresowanych historią i kulturą do udziału w programie „Polska w XX wieku”. Fundacja oferuje udział w weekendowych warsztatach, spacery po Warszawie oraz wiele innych atrakcyjnych zajęć.

To już kolejna edycja projektu skierowanego do uczniów pierwszych klas liceum oraz ich nauczycieli. Program koncentruje się na ważnych zagadnieniach XX-wiecznej historii Polski, będących przedmiotem debaty w środowiskach historycznych oraz wśród szerszej opinii publicznej.

Celem akcji jest przybliżenie przede wszystkim historii społecznej i kulturalnej. Dla uczniów przewidziano m.in. wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, spacer po Warszawie ścieżkami wielokulturowości, zajęcia odwołujące się do historii przedstawianej przez film a także warsztaty o kontrkulturze w PRL. Nauczyciele dowiedzą się jak wykorzystywać kulturę popularną do nauki o Holocauście, wezmą udział w warsztatach o rekonstruowaniu źródeł historycznych i będą mieli okazję popracować z biografiami takich osób jak Jacek Kuroń, czy Jan Nowak-Jeziorański. W programie znajdą się również warsztaty na temat tolerancji i radzenia sobie z dyskryminacją w szkole. Formuła większości zajęć będzie interaktywna, oparta na dyskusji z uczestnikami.

Spotkania będą się odbywały w Warszawie w formie zjazdów weekendowych: 15-16 grudnia, 23-24 marca, 13-14 kwietnia i 18-19 maja.

Nabór do programu jest prowadzony na podstawie wypełnionego kwestionariusza i trwa do 28 listopada 2012 r. Szczegółowy program i dokumenty aplikacyjne na www.geremek.pl, w zakładce „Polska w XX wieku”.

Udział w programie jest bezpłatny.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt