MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

 sghpolaczeni 630

Ponad trzydziestu zagranicznych studentów bierze udział w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH – Summer University Warsaw. Zajęcia będą trwać do 11 lipca.

Azjaci docenili Polską uczelnię

Ponad trzydziestu zagranicznych studentów bierze udział w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH. W tym roku najwięcej uczestników przyjechało z Azji. Uczelnia gości studentów z University of Macau z Chin oraz z dwóch uczelni z Korei Południowej: Pusan National University i Kyungpook National University. Wśród uczestników są także goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii i Tajwanu.

Dwutygodniowa Szkoła Letnia potrwa do 11 lipca i obejmie 64 godziny zajęć prowadzonych głównie przez wykładowców SGH, ale także gości zagranicznych. Oprócz wykładów, dla studentów zostały zorganizowane wizyty w Biurze Parlamentu Europejskiego, na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w firmie L’Oreal.

…czy docenią też Polską kulturę?

Popołudniami, w towarzystwie studentów SGH uczestnicy będą zapoznawać się z kulturą i historią naszego kraju. Zorganizowano dla nich m.in. wizyty w muzeach oraz zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie.
Dzięki udziałowi w Summer University Warsaw studenci zagraniczni mają możliwość pozyskać nową wiedzę i nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych krajów. Zdanie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego zapewnia im także zdobycie 8 punktów ECTS, które zostaną wliczone do puli punktów potrzebnych do uzyskania dyplomu na ich macierzystej uczelni.
Każdej edycji projektu odpowiada inny temat przewodni – hasło SUW w 2014 roku brzmi: Innowacyjna Europa szansą dla rozwoju współczesnych przedsiębiorstw.

Więcej informacji na stronie www.sgh.waw.pl/suw

To nie jedyny przykład współpracy Szkoły Głównej Handlowej z zagranicą. Uczelnia podpisała również porozumienie z Kyungpook National University w Korei Południowej na wspólny program studiów. O tym, jak zdobyć dwa dyplomy w ciągu trzech lat studiów czytaj TUTAJ

 

sghazjaci3

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt