MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

 vistula 630

Akademia Finansów i Biznesu Vistula rozpoczęła współpracę z University of London. Od października studia licencjackie (BA) gwarantujące dyplom prestiżowej brytyjskiej uczelni będzie można zdobyć bez wyjeżdżania z Warszawy. Zapisy trwają!

AFiB Vistula, oferująca szeroki wybór kierunków studiów w języku polskim oraz angielskim – od biznesowych i ekonomicznych, poprzez bankowość, socjologię aż do urbanistyki i wielu innych – w nadchodzącym roku akademickim otwiera nowy program, umożliwiający zdobycie prestiżowego dyplomu University of London studiów pierwszego stopnia. Oferta studiów magisterskich prawdopodobnie będzie dostępna w przyszłości. 

Na razie – jak zapewniają władze uczelni – studia licencjackie będą gwarantowały studentom najlepszą jakość kształcenia. Dadzą również dobre przygotowanie do podjęcia studiów drugiego stopnia za granicą.
– Program podwójnego dyplomu to dobry wybór nie tylko dlatego, że można zdobyć wykształcenie elitarnej uczelni, kształcącej noblistów. Rzecz polega na tym, że zajęcia odbywają się u nas, w Warszawie. Zdecydowanie obniża to koszty utrzymania studenta. To jednocześnie odpowiedź na zmartwienia niektórych rodziców, że młody człowiek może mieć problemy z adaptacją w obcym kraju – mówi dr Marek Kulczycki, prorektor AFiB.

– Dyplom będzie dyplomem UoL, dlatego musimy spełnić wszystkie standardy tej uczelni – zaznaczył.

Osiem kierunków

Do wyboru są następujące kierunki University of London, przygotowane przez jeden z jego college’ów, London School of Economics and Political Science:

  • Accounting and Finance
  • Business and Management
  • Development and Economics
  • Economics
  • Economics and Finance
  • Economics and Management
  • International Relations
  • Mathematics and Economics

– Te kursy mają na pierwszym roku dużo wspólnego, ale później się rozchodzą. Dochodzi do rozdzielenia na kilka kierunków specjalistycznych. Nie ograniczamy wyboru, zobaczymy ilu zgłosi się studentów – mówi dr Kulczycki.

Zapisy trwają do 20 września 2014.
Czesne wynosi 3500 euro za rok studiów, plus czesne za studia w AFiBV. Najlepsi studenci mają szansę na stypendia pokrywające koszty nauki – zapewniają władze uczelni.

Nie wlewamy wiedzy do głowy. Kształcimy ludzi dążących do sukcesu

– Jesteśmy przeciwni kształceniu, przygotowującemu do wyścigu szczurów i wlewaniu gotowej wiedzy do głowy studenta. Polskie dzieci są niesamowite – pełne energii, talentu. To wszystko jest zabijane przez szkoły. A my staramy się na tych wrodzonych kompetencjach budować – podkreśla prof. Krzysztof Rybiński, rektor Vistuli.

– Misją uczelni Vistula jest pomoc młodemu człowiekowi, żeby odkrył w sobie talent. Chcemy działać bardziej jak mentorzy, niż promotorzy – podkreśla. – Dyplom University of London uznawany jest na całym świecie. To uczelnia gwarantująca najlepsze wykształcenie, edukująca wybitnych ludzi biznesu.

Materiały dydaktyczne on-line

Podczas studiów kończonych podwójnym dyplomem AFiBV-UoL, student otrzymuje materiały dydaktyczne i zdaje egzaminy identyczne, jak te na studiach dziennych University of London.
Dostaje on kod dostępu on-line do wszystkich materiałów, biblioteki oraz archiwum egzaminów.
– Chcemy ułatwić dotarcie studentom polskim i zagranicznym do tego, o czym się dyskutuje na czołowych uniwersytetach światowych. Wysłanie absolwenta szkoły średniej do Londynu oznacza współzawodnictwo z 5000 kandydatami walczącymi o 200 miejsc. Gdy wygrają, stają się tymi the only one. Możemy im to ułatwić – mówi prorektor Vistuli.

– Dyplom będzie otwierał wiele drzwi, jak również ułatwiał funkcjonowanie jako właściciela własnego przedsiębiorstwa. Zajęcia będą odbywały się wyłącznie w języku angielskim, bo brak znajomości angielskiego to brak kapitału. Nie przewidujemy masówki – około kilkunastu studentów w nadchodzącym roku akademickim. To kierunek bardzo wymagający. Przynajmniej na początku przewidujemy dużą opiekę indywidualną ze strony prowadzących zajęcia.

Anonimowe egzaminy sprawdzi LSE

Absolwenci nowych studiów otrzymają dyplom University of London, gdzie będzie napisane, że od strony akademickiej jednostką – college'm wydającym dyplom i przeprowadzającym egzaminy jest London School of Economics.
Sesja egzaminacyjna zostanie przeprowadzona na początku maja, przy czym karty egzaminu będą sprawdzane bezpośrednio przez LSE. Podczas sprawdzania ma obowiązywać pełna anonimowość tak, że komisja nie będzie nawet znała kraju pochodzenia studenta.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt