MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


rozawiatrow 630

To właśnie studenci są mistrzami wyszukiwania ekstra okazji na wakacje. Ma być tanio i ekscytująco. Podążając tym tropem warto rozważyć wakacje pod żaglami. Koszty są porównywalne do wyjazdu pod namiot, natomiast wrażeń i wspomnień związanych z przemierzaniem szlaku Wielkich Jezior jest znacznie więcej.

Żeglarstwo to jedna z ciekawszych dyscyplin sportów wodnych. Przemierzając malowniczy szlak Wielkich Jezior Mazurskich w bliskim kontakcie z naturą, można oddać się beztroskiemu i swobodnemu wypoczynkowi z dala od codziennych obowiązków. Wakacyjne wyjazdy na żagle to również wspólnie spędzony czas przy ognisku oraz niepowtarzalny klimat tętniących życiem portów, miasteczek i gwarnych kafejek. Jeśli to wszystko połączymy z doborowym towarzystwem naszych przyjaciół, otrzymamy idealny pakiet na letni wypoczynek, który jak się okazuje nie musi wiązać się z wysokimi kosztami.

Wielu amatorów sportów wodnych zniechęca się do żeglarstwa przez błędne przekonanie, że jest to sport drogi i zarezerwowany wyłącznie dla osób posiadających specjalne uprawnienia. Nic bardziej mylnego! Bartosz Milewski – założyciel największej w Polsce szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów zapewnia, że żeglowanie śródlądowe w Polsce jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje w niebanalny sposób, nie nadwyrężając przy tym budżetu

– Z każdym rokiem żeglarstwo zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, szczególnie wśród studentów.

Dlaczego?

Ponieważ wbrew pozorom jest to sport dosłownie dla każdego. Nawet w szczycie sezonu można wynająć jacht kabinowy już od 100zł za dobę. Przy założeniu, że zorganizujemy minimum czteroosobową załogę, koszt tygodniowego czarteru dla jednej osoby to zaledwie 150zł. Doliczając do tego dojazd, jedzenie i opłaty portowe cały tydzień na Mazurach możemy spędzić za kwotę około 500zł. Natomiast w przypadku, gdy ktoś obawia się, że jego umiejętności nie są wystarczające do samodzielnego prowadzenia jachtu lub nigdy wcześniej nie żeglował, może poszukać wśród swoich znajomych osób, które posiadają wiedzę i odpowiednie umiejętności.

Dla niepewnych - skipper lub wyjazd zorganizowany

Jeśli taki plan zawiedzie, można wynająć skippera. Są to zazwyczaj studenci, którzy posiadają uprawnienia, doskonale znają Mazury i zadbają o bezpieczeństwo uczestników rejsu. Warto też wybrać zorganizowane rejsy dla studentów, gdzie o nic nie trzeba się martwić, wystarczy przyjechać na Mazury i korzystać z uroków żeglarstwa. Każdy z tych wariantów będzie porównywalny cenowo do wypadu pod namiot, jednak może dostarczyć zdecydowanie więcej niezapomnianych wrażeń.

Sezon letni rozkręca się na dobre. Warto skorzystać z fantastycznej pogody i wyrwać się na kilka dni z miasta, aby zresetować umysły zmęczone po ciężkich sesjach egzaminacyjnych.

Jeśli brakuje pomysłu na wakacyjny wypad, warto zebrać paczkę znajomych i obrać kurs na żagle. Zarówno teraz, jak i we wrześniu, Mazury tętnią życiem (a poza sezonem jest jeszcze taniej niż w jego szczycie!)

Bardziej szczegółowe informacje na www.roza.pl i www.facebook.com/roza.wiatrow

Co jeszcze można robić w wakacje? 

Czytaj więcej 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave