MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Już wkrótce odbędzie się projekt EuroArab – Two Cultures, One Goal – The Way To Democracy. Będzie to już drugi taki projekt organizowany w Krakowie przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab youth initiative).

Weźmie w nim udział ponad trzydziestu młodych ludzi z Polski i z Egiptu, którzy pragną zgłębiać swoją wiedzę o świecie i którzy nie boją się stawiać czoła wyzwaniom.

Projekt odbędzie się w dniach 11-18 grudnia br., a jego tematem przewodnim są zmiany społeczne i ustrojowe w Polsce schyłku lat 80. XX wieku oraz we współczesnym Egipcie. Rewolucja w krajach arabskich zapoczątkowała bowiem wiele zmian, a naród zdaje się być gotowy, by stać się społeczeństwem obywatelskim.

Uczestnicy, dzięki licznym warsztatom, dyskusjom i prezentacjom, spróbują więc porównać drogę do demokracji obu krajów, zastanowią się, m.in., czy takie porównania w ogóle są uzasadnione i czy rozwiązania wprowadzone w Polsce mogłyby się sprawdzić także w Egipcie. Ponadto, wymiana ta będzie świetną okazją do nawiązania nowych, interesujących znajomości oraz do poznania zupełnie innej kultury – zarówno Polacy, jak i goście z Egiptu, zaprezentują obyczaje i tradycje swoich narodów. Ponadto, zagraniczni goście odwiedzą najważniejsze miejsca w Krakowie i okolicach, co pozwoli im na bliższe poznanie naszego kraju.

Więcej o projekcie na facebooku: facebook.pl/euroarab2

Koordynatorem projektu jest Karolina Dąbrowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt