MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wyjątkowa okazja dla kreatywnych nauczycieli i studentów, żeby spróbować swoich sił w obszarze nowoczesnej edukacji.

Jeżeli masz pomysł jak zwiększyć skuteczność nauczania, jesteś nauczycielem lub studentem i chciałbyś, żeby pod okiem specjalistów z branży IT twoja idea rozwinęła skrzydła, zgłoś swój akces do programu Sanoma Learning Lab, który koordynują w Polsce Young Digital Planet i Nowa Era.

Program adresowany jest do nauczycieli i studentów, których idee mogą przyczynić się do wzrostu efektywności uczenia się. Daje wyjątkową okazję, żeby wspólnie z innymi uczestnikami z Holandii, Belgii, Finlandii i Szwecji rozwijać idee, które mogą przeistoczyć się w produkty bądź rozwiązania, które trwale zmienią sposób uczenia się.

Co ważne program składa się z kilku etapów, na których uczestnicy stopniowo rozwijają swoje pomysły, konfrontują je z rzeczywistością omawiając je z przyszłymi użytkownikami oraz modyfikują w oparciu o wskazówki innych uczestników i kolejnych ekspertów. Jednymi z najważniejszych części projektu są zadania domowe uczestników, w ramach których przygotowują oni swoje propozycje do prezentacji na dalszych etapach. Sanoma Learning Lab pozwala więc rozwinąć  swoje umiejętności, ale również daje sposobność, żeby wykorzystać sugestie dawane przez praktyków.

W poprzedniej edycji, z dużym sukcesem brali udział przedstawiciele z Polski. Agata Czopek- z Young Digital Planet przygotowała aplikację questrunner, która w efekcie głosowania zdobyła rekomendację i została zakwalifikowana do 5 najlepszych pomysłów programu. Pomysł ostatecznie został przez Young Digital Planet zamieniony w produkt i z sukcesem sprzedany na rynku słowackim, a Agata Czopek stanęła na czele Działu Badań i Rozwoju YDP.

Jak przyznaje sama uczestniczka: Początkowo magnesem dla mnie było samo uczestnictwo w międzynarodowym projekcie i nie ukrywam chęć podzielenia się doświadczeniem z innymi uczestnikami. Z czasem jednak, w miarę postępów projektu, interakcji z uczniami, który brali udział w testowaniu mojego oprogramowania i tworzeniu kolejnych funkcji aplikacji wciągałam się coraz bardziej. Dla mnie największa satysfakcja płynie z tego, że wiem, że dzięki mojej kreatywności i wsparciu  Sanomy Innovation Lab powstał produkt, który trafił do sprzedaży w kilka miesięcy, znalazł odbiorców, a poza tym spełnia oczekiwania samych uczniów, którzy byli czynnie zaangażowani w jego przygotowanie. Dzięki projektowi zdobyłam praktyczne doświadczenie oraz wiedzę na temat najnowszych metod tworzenia innowacyjnych produktów więc plusów jest naprawdę sporo.

Program jest organizowany po raz szósty, po raz pierwszy jednak umożliwia uczestnictwo nauczycielom i studentom. Tym razem swój start będzie miał w Gdańsku, w piątek 3 października 2014 roku. W okresie październik – listopad odbędzie się 5 wykładów online pod okiem międzynarodowych specjalistów, a uczestnicy będą przygotowywali zadania domowe.

Zamknięcie tej części nastąpi podczas podsumowania w Warszawie 21 listopada. W jego trakcie zostaną wybrane dwa najlepsze pomysły, które wejdą do finału Sanoma Learning Lab i zmierzą się z pomysłami uczestników z Belgii, Finlandii, Holandii i Szwecji (do finału przejdzie razem 10 pomysłów).

Prototypy będą przygotowywane podczas Bootcampu, który odbędzie się w Amsterdamie, pomiędzy 15 a 19 grudnia. Wszystkie projekty mogą być skomercjalizowane i na najciekawsze pomysły czekają nagrody po 10 000 Euro. Ważne jest również to, że Sanoma Learning Lab pokrywa koszty wyjazdu do Warszawy, a uczestnikom Bootcampu zapewnione są noclegi, transport i wyżywienie w Amsterdamie.

Alina Guzik z YDP potwierdza, że udział w takim programie to spora dawka wiedzy, ale również bardzo ciekawe doświadczenie: Accelerator to genialny program rozwojowy. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w nim udział. Wymyślanie i projektowanie zza biurka jest przyjemne i bardzo wygodne ale często zupełnie nieskuteczne. Dopiero wyjście poza własne pudełko, spotkania, ankiety i zwykłe ale wyczerpujące rozmowy z przyszłymi klientami dają szansę powodzenia. Właśnie takie podejście do tworzenia nowych produktów można w sobie zaszczepić biorąc udział w programie. Dodatkowo na akceleratorze można spotkać zupełnie zwariowanych ludzi o nietuzinkowych pomysłach. A takich wspomnień nie da się już w żaden sposób wycenić.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i studentów, którzy znają angielski, są kreatywni, chcą rozwinąć swoje umiejętności, dać się poznać specjalistom, a przede wszystkim wziąć udział w warsztacie, w którym mogą wygrać spory zastrzyk pieniędzy na rozwój własnych pomysłów. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony http://www.sanomalearninglab.com/node/86 do 24 sierpnia. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.sanomalearninglab.com/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt