MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Czy świat zmontowany jest wiarygodny – to hasło przewodnie Festiwalu Filmowego Hommage,a Kieślowski, który odbędzie się w Sokołowsku w dniach 5-7 września br.

Osią tematyczną czwartej edycji imprezy jest film fabularny Amator z 1979 roku, wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z Jerzym Stuhrem w roli tytułowej. Motywem przewodnim festiwalu jest Świat zmontowany. Projekcja Amatora będzie premierą po 35 latach w nowej, zrekonstruowanej wersji cyfrowej. W bloku głównym, Pretekst:Amator, w selekcji polskiej zostaną pokazane filmy fabularne Barwy ochronne (1976) Krzysztofa Zanussiego oraz Ćma (1980) Tomasza Zygadły. Wprowadzenie do projekcji Amatora przygotowane przez red. Stanisława Zawiślińskiego będzie odnosiło się do myśli przewodniej festiwalu: Czy świat zmontowany jest wiarygodny?

W ramach towarzyszących pokazowi filmowemu spotkań odbędzie się m.in. panel Drugie życie filmu, w którym twórcy, między innymi Jacek Petrycki, Rafał Waltenberger, Michał Żarnecki, Krzysztof Zanussi, a także ekipa realizująca nową wersję, a wśród nich Aleksandra Kraus opowiedzą o wyzwaniach, jakie niosła ze sobą rekonstrukcja cyfrowa Amatora.

Gościem specjalnym festiwalu jest Jerzy Stuhr, który poza uczestnictwem w spotkaniach wokół filmu, wystąpi na deskach Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku, w reżyserowanym przez siebie monodramie Kontrabasista.

Jak co roku widzowie obejrzą młode kina polskie, m.in. nagrodzony na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego, film Kacpra Lisowskiego Ojcze masz.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave