MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Interaktywne zadania, gry, filmy i czat z naukowcami – dzięki takiemu podejściu królowa nauk przestaje wydawać się uczniom złowroga. Politechnika Warszawska zaprasza szkoły do testowania innowacyjnej platformy internetowej – „Archipelag Matematyki”.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów szkół średnich do nauki matematyki i do dziedzin, w których odgrywa ona istotną rolę. Skierowany jest nie tylko do chcących studiować matematykę czy fizykę, ale do każdego, kto tylko zechce otworzyć swój umysł na przedmioty ścisłe. Twórcy projektu uważają, że dzięki uatrakcyjnieniu nauczania przedmiotów ścisłych można wykorzystać potencjał nawet tych uczniów, którzy nie radzą sobie z nimi najlepiej.

Autorzy projektu, pracownicy Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW pod kierownictwem prof. Tadeusza Rzeżuchowskiego, postanowili wyprowadzić matematykę z kategorii przedmiotów abstrakcyjnych, trudnych, a często wręcz spędzających sen z powiek. Dzięki wymyślonej przez nich platformie, poznawanie twierdzeń czy rozwiązywanie zadań matematycznych ma stać się przyjemnością i rozrywką.

"Archipelag Matematyki" to gra, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia twierdzenia matematyczne. Użytkownicy wędrują po Archipelagu i pokonują przeszkody wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę. Na każdej z sześciu wirtualnych wysp, wykonują m.in. misje zlecone przez duchy najsłynniejszych matematyków. Każda z wysp Archipelagu jest poświęcona innej dziedzinie.

Na każdej wyspie gracze poszukują miejsc, w których ukryte są interaktywne zadania lub multimedialne prezentacje. Podczas wędrówek gracze rywalizują zdobywając punkty, szukają wskazówek, komunikują się przez czat i budują strategiczną pozycję w grze. W rywalizacji mogą brać pojedynczy uczniowie lub całe klasy.

Projekt "Archipelag matematyki" wkracza teraz w drugi etap realizacji, w którym wybrane szkoły, uczniowie i nauczyciele, z całej Polski testują to innowacyjne narzędzie nauczania. Zadaniem nauczycieli będzie kierowanie pracami szkolnych "Klubów Odkrywców Archipelagu", a także zbieranie opinii uczniów, proponowanie zmian i uzupełnień.

Za projekt trzymamy kciuki.

Szczegóły na stronie: www.archipelagmatematyki.pl.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt