MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury, zmiany w egzaminie dojrzałości w 2015 r., stoiska uczelni z całego kraju, konsultacje psychologów i doradców zawodowych – to najważniejsze elementy tegorocznego Salonu Maturzystów 2014.

Większość z 305 tys. uczniów klas maturalnych liceów i techników przystąpi za rok do egzaminu dojrzałości, a potem pójdzie na studia. Aby ułatwić im wybór uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze, we wrześniu odbędzie się już po raz ósmy w całej Polsce kampania informacyjna „Salon Maturzystów Perspektywy 2014”. Zostanie przeprowadzona w 15 ośrodkach akademickich w całym kraju. Organizatorem Salonu Maturzystów jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, wspólnie z regionalnymi konferencjami rektorów i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.

- Formuła wrześniowego Salonu Maturzystów, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami, doskonale się sprawdza od ośmiu lat – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji "Perspektywy", pomysłodawca Salonu. – Wielka w tym zasługa ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych, którzy przygotowują dla młodzieży prezentacje poświęcone egzaminowi maturalnemu.

Integralną częścią Salonu jest segment związany z budowaniem kariery. Kolejne roczniki maturzystów coraz uważniej przyglądają się rynkowi pracy i szukają sposobów pogodzenia zainteresowań z realiami rynkowymi. Stąd kolejki do punktów konsultacyjnych poradni psychologiczno-pedagogicznych i oblężenie doradców urzędów pracy. Podstawą sukcesu jest właściwe rozpoznanie predyspozycji i świadomy wybór kierunku studiów na dobrej uczelni.

Nie musisz wyjeżdżać z kraju, żeby studiować po angielsku  - to jedna z propozycji Perspektyw dla gości tegorocznego Salonu. Będą oni mogli poznać ofertę studiów po angielsku na polskich uczelniach. A liczba tych programów rośnie: jest ich już ponad 600.

Od pięciu lat Perspektywy tworzą „Portret Maturzysty” – zbiorczą fotografię kolejnych roczników młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Portret powstaje po opracowaniu wyników blisko 40 tysięcy ankiet wypełnianych przez maturzystów i premiowanych kuponem uprawniającym do odbioru na Salonie bezpłatnego „Informatora dla Maturzystów”.

Salonowi Maturzystów 2014 patronują ministrowie Lena Kolarska-Bobińska i Joanna Kluzik-Rostkowska oraz szefowie konferencji rektorów, profesorowie Wiesław Banyś i Waldemar Tłokiński.

Więcej informacji: www.salonmaturzystow.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.