MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Tegoroczna kampania Salonu Maturzystów rozpocznie się 4 września na Uniwersytecie Gdańskim. To dobra wiadomość dla pomorskich maturzystów, którzy będą mieli więcej czasu na zaplanowanie maturalnego roku.

W związku ze zmianami w maturze od roku 2015, program tegorocznego Salonu zostanie podzielony na część dla liceów (4 września) i część dla techników (5 września).

4 września eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku przekażą wszelkie informacje niezbędne do tego, aby dobrze przygotować się do nowej formuły egzaminu maturalnego. Oprócz prezentacji na temat przedmiotów obowiązkowych odbędą się również spotkania poświęcone maturze z historii i wos, biologii oraz chemii.

Drugi dzień Salonu jest kierowany szczególnie do uczniów techników, których czeka egzamin maturalny w tegorocznej formule. Eksperci OKE w Gdańsku pomogą przygotować się do egzaminu z przedmiotów obowiązkowych.

- Formuła wrześniowego Salonu Maturzystów, podczas którego matura "spotyka się" ze studiami, doskonale się sprawdza od ośmiu lat - podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji „Perspektywy”, pomysłodawca Salonu. - Wielka w tym zasługa ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych, którzy przygotowują dla młodzieży prezentacje poświęcone egzaminowi maturalnemu.

Podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów swoją ofertę studiów przedstawią pomorskim maturzystom uczelnie z regionu i z całej Polski. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania.

W programie znalazły się prezentacje publicznych uczelni akademickich z Trójmiasta i warsztaty kariery. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów będzie działać punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym doradcy pomogą określić ich predyspozycje i udzielą fachowych porad.

Wstęp na Salon jest WOLNY, obowiązują zapisy na spotkania OKE.
Szczegółowy program i link do systemu zapisów pod adresem – www.salonmaturzystow.pl/gdansk

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt