MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Maturzyści z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego przyjechali na Uniwersytet Gdański, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące nowej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Gości Salonu powitała na Uniwersytecie Gdańskim prorektor prof. Anna Machnikowska. Podkreśliła, że aby mieć dobre perspektywy na przyszłość, trzeba wyjść ponad przeciętność, umieć się odnaleźć w różnych sytuacjach, a przede wszystkim być przygotowanym na nieustanne poszerzanie i aktualizowanie swojej wiedzy. Pani rektor zwróciła też uwagę na to, że współcześnie kierunek studiów nie determinuje dalszej kariery. Przytoczyła przykłady fizyków i filozofów, którzy doskonale radzą sobie np. w bankowości.

Do ambitnego kreowania swoich umiejętności i pasji zachęcała także Ewa Kamińska, zastępca prezydenta Miasta Gdańska. – Nasze miasto będzie się dobrze rozwijać, jeśli będą je tworzyć dobrze wykształceni, ambitni ludzie – tacy jak wy – powiedziała pani prezydent.

Tłumy uczniów wzięły udział z spotkaniu na temat matury z języka polskiego w nowej formule. Uczestnicy chcieli się dowiedzieć wszystkiego o nowym egzaminie ustnym z tego przedmiotu, obowiązujący licealistów od maja 2015.

Jutro drugi dzień gdańskiego Salonu, przeznaczony dla uczniów klas maturalnych z techników.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt