MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Genetycznie modyfikowana żywność, przyszłość waluty Euro, współczesna młodzież kontra potoczna polszczyzna – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Dnia Wykładów Otwartych organizowanego po raz kolejny przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

27 listopada młodzież szkół ponadgimnazjalnych będzie mogła wziąć udział w cyklu wykładów, które odbędą się w Kolegium Technicznym na terenie uczelni. W tym nowo otwartym budynku dydaktycznym, ze świetnie wyposażonymi laboratoriami i pracowniami badawczymi uczniowie, nauczyciele szkolni i akademiccy oraz oczywiście studenci spotkają się na wykładach, warsztatach i przy stoiskach wystawienniczych. Warto podkreślić jednak, że cała uczelnia wraz z rewitalizowanym parkiem Lubomirskich czeka w tym dniu na gości.

Podczas Dnia Wykładów Otwartych będzie można dowiedzieć się jak tajemnicze wzory chemiczne mają się do kremów, balsamów i innych kosmetyków, o czym świadczy mowa naszego ciała i na ile jesteśmy do odszyfrowania, nawet, jeśli nie posługujemy się w danej chwili słowami.  Chętni wybiorą się nie tylko w historyczną podróż w czasie, ale również po ziemi przemyskiej, poznając jej znane i nieznane dziedzictwo kulturowe. Kto lubi egzotykę będzie miał okazję, by przyjrzeć się tradycjom i obyczajom Japonii lub… by zanurzyć się w mechatronicznym świecie i odkryć sekrety grafostatyki kratownic.

Dla uczniów i nauczycieli zostały ponadto przygotowane warsztaty plastyczne „Kolor i treść”, „Szybkie korki” z języka angielskiego, zwiedzanie laboratoriów chemicznych i biologicznych, w celu zapoznania się z ich wyposażeniem i możliwościami, a także warsztaty językowego savoir-vivre’u.

Zadbano również  o to, by uczniowie nie opuścili imprezy z pustymi rękami. Zostanie bowiem przeprowadzony Konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko PWSW. W tym dniu uczelniane Instytuty, Akademicki Związek Sportowy czy Koła Naukowe Studentów zaprezentują się przybyłym gościom, a głosujący uczniowie będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy zachęcają nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do zapisywania klas na wykłady, ale podkreślają, że wolne miejsce podczas zajęć i warsztatów znajdzie się dla każdego indywidualnego zainteresowanego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt