MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Maturzyści na Salonach

6 września rusza kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Dla wielu uczniów to pierwsza wizyta w murach szkoły wyższej, okazja do skonfrontowania swoich wyobrażeń z akademicką rzeczywistością. Wykładom ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych towarzyszy prezentacja oferty kształcenia i warunków rekrutacji uczelni z całej Polski i z zagranicy.

- Salon Maturzystów wszedł już na trwale do kalendarza imprez edukacyjnych w naszym kraju – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i pomysłodawca kampanii. - I choć liczba maturzystów zmniejsza się z roku na rok, na Salonie są tłumy. Rośnie u młodych ludzi świadomość, że dobrze zdana matura i mądrze dobrane studia to podstawa życiowego sukcesu.

Salon Maturzystów Perspektywy 2012 otworzy oficjalnie 7 września na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej. Tegoroczna edycja Salonu jest szóstą z kolei i odbywa się w 18 ośrodkach akademickich w całej Polsce. Kampania będzie trwała trzy tygodnie, 28 września zakończy ją Salon w Gdańsku i Opolu. Przez cały wrzesień maturzyści z całej Polski będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym 2013 i zasadach rekrutacji na studia w roku akademickim 2013/2014.

Jak co roku, na ponad 400 ekspozycjach i dziesiątkach spotkań, prezentowana jest oferta edukacyjna szkół wyższych. Maturzyści licznie uczestniczą w spotkaniach z dyrektorami i ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych. Targom  towarzyszy  program wykładowy, w tym przede wszystkim cykl spotkań poświęconych maturze 2013, realizowany przez pracowników Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Przewidziane są również spotkania prowadzone przez doradców zawodowych i specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych, w czasie których można poznać swoje mocne i słabe strony, uzyskać fachową poradę dotycząca zarówno studiów, jak i interesującego ich zawodu.

Od trzech lat Perspektywy przekazują nieodpłatnie po 40 tys. egzemplarzy Informatora dla Maturzystów gościom Salonu, którzy wypełniając online krótką ankietę, tworzą zbiorowy Portret Maturzystów kolejnego rocznika, dający wiedzę o preferowanych kierunkach studiów, dodatkowych przedmiotach wybieranych na maturze, ewentualnych planach studiów poza Polską (więcej: www.perspektywy.pl/portret).

Szczegółowy program kampanii na stronie internetowej: www.salonmaturzystow.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!