MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Tylko kilkanaście spośród kilkuset osób w szczelnie  wypełnionej auli  Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy wiedzą,  jaki kierunek chcieliby studiować po zdaniu egzaminu dojrzałości w maju 2015 roku. – To najlepsze uzasadnienie naszego spotkania. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc wam w poszukiwaniu odpowiedzi na to ważne pytanie- powitał maturzystów prof. Jarosław Płuciennik, prorektor Uniwersytetu łódzkiego.

W poniedziałek, 15 września,  wystartował Łódzki Salon Maturzystów.  Uczelnię już od godziny ósmej rano otaczał wianuszek młodzieży, która przyjechała z całego województwa na spotkania z ekspertami  Okręgowej  Komisji Egzaminacyjnej poświęcone przygotowaniom do matury 2015, na rozmowy z przedstawicielami uczelni, na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi.

- Jesteście tu dzisiaj najważniejsi. Zachęcamy, abyście wysoko stawiali sobie poprzeczkę wymagań i dyscypliny w maturalnym roku, bo tylko w ten sposób możecie zrealizować osobistą wizję kariery - mówił gospodarz tegorocznego Salonu, prorektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Prof. Piotr Paneth, prorektor Politechniki Łódzkiej oraz prof. Radzisław Kordek z Uniwersytetu Medycznego zachęcali przyszłorocznych kandydatów na studia do nauki właśnie tu, w Łodzi, w mieście, które potrzebuje nowej energii. -  Nasze uczelnie są przygotowane do kształcenia na prawdziwie europejskim poziomie. Dobrze wykwalifikowani absolwenci mają szansę rozwoju naukowego, studenci mogą doskonalić kompetencje podczas zagranicznych wyjazdów, uczelnie dbają o staże i praktyki u najbardziej renomowanych pracodawców.

- Z satysfakcją odnotowujemy ogromny ciąg do wiedzy mierzony waszą liczną obecnością. Czujemy tym silniej, że Łódź jest miastem akademickimDr Kazimierz Bilanow powitał maturzystów w imieniu Perspektyw. Współgospodarz Salonu podziękował Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi za jej gotowość do spotkań z maturzystami: - Spotkania z ekspertami OKE stanowią o najwyższej wartości merytorycznej tego cyklicznego wydarzenia.

Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi zapoznała maturzystów z  zasadami znowelizowanej matury 2015, przypominając zarazem te reguły gry, które pozostają niezmienne od lat: -  Liczy się dobre przygotowanie do egzaminu, samodzielna praca, skupienie na własnym zakresie zadań, punktualność. Matura to egzamin dojrzałości do podjęcie studiów. Tak rozumiana pozwala na poważne i odpowiedzialne zaplanowanie pracy na najbliższe miesiące.

Dziewczyny z technikum w Sieradzu wychodziły z poniedziałkowego spotkania jako ostatnie.- Byłyśmy na wszystkich zaplanowanych spotkaniach z ekspertami, na matematyce nawet dwa razy, na świetnych konsultacje  z doradcami, które wszystkim polecamy. No i mamy Informator, który, jak się okazało, zawiera całą ofertę studiów w Polsce, ma super przygotowany ranking i jeszcze w dodatku ten prezent od Play: 2GB interenetu!  

Wszystkie nasze rozmówczynie planują studia w Łodzi. Dlaczego? Anka Zdenko myśli pragmatycznie:- Wiem, że łódzkie uczelnie państwowe są bardzo dobre, a w dodatku mam super pociąg, którym będę dojeżdżać na zajęcia z domu, bez potrzeby mieszkania w akademiku. Patrycja wybiera się na Uniwersytet Medyczny. Magda - namówiona przez siostrę pracującą już w Infosys BPO, firmie marzeń wielu absolwentów łódzkich uczelni - planuje studia na Wydziale Zarządzania UŁ. – Tu uczą się najlepsi, a ja bardzo chcę mieć pracę, która pozwoli mi rozwijać się w międzynarodowej korporacji.

Jutrzejszych gości  Salonu prosimy: zabierzcie kupony potwierdzające wypełnienie Ankiety Maturzysty, bo to niezbędna przepustka do odebrania gratisowego egzemplarza Informatora!

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt