MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Mądre inwestowanie i bezpieczne pożyczanie pieniędzy. Tego trzeba uczyć się już w szkole. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski po raz szósty rozpoczynają projekt Młodzi Przedsiębiorczy. To dzięki niemu uczniowie stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dowiadują się jak osiągać zyski, gdzie inwestować i dlaczego warto oszczędzać. Do 8 października 2014 roku trwa nabór do kolejnej edycji programu. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zgłoszenia na stronie www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

Młodzi Przedsiębiorczy to edukacja ekonomiczna w praktyce. Liczy się praca w zespole oraz umiejętność zarządzania. Młodzi ludzie zdobywają doświadczenie w zakresie prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości. Uczą się nawiązywania współpracy, promowania własnych pomysłów, budżetowania i analizowania ryzyka. Udział w projekcie mogą wziąć uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych, które zgłoszą się do 8 października (liczba miejsc ograniczona). Planujemy również realizację pilotażowego kursu dla nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych – więcej informacji na temat od października na naszej stronie www.

W ramach projektu gimnazjaliści – na specjalnie zaprojektowanej platformie internetowej – zmagają się z zadaniami z zakresu ekonomii i gospodarki rynkowej. Program składa się z dwóch etapów:

Etap 1. Oszczędzanie i inwestowanie własnych środków oraz zarządzanie budżetem.

Etap 2.  Założenie i prowadzenie wirtualnej firmy.

W semestrze zimowym uczniowie będą pilnować budżetów domowych, planować wycieczkę klasową lub warsztaty. Poznają też haczyki wybranych usług bankowych oraz inwestycji. Semestr wiosenny to już wirtualny biznes w prawdziwej rzeczywistości, czyli rozwijanie firmy na rynku.

Programowi towarzyszy kurs e-learningowy dla nauczycieli. Jego uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób pracować z uczniami przy realizacji tematów:

  • zarządzanie zasobami
  • podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych w życiu codziennym,
  • funkcjonowanie małego przedsiębiorstwa,
  • rozwiązywanie wybranych problemów ekonomicznych ważnych dla społeczności lokalnej.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników multimedialne lekcje, spotkania online z ekspertami, webinaria, a także publikacje i scenariusze zajęć o przedsiębiorczości. Na zakończenie programu odbędzie uroczysta gala finałowa w siedzibie NBP, na którą zaproszone zostaną najlepsze zespoły.

Projekt Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany od 2009 roku. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 600 nauczycieli i 7500 uczniów z całej Polski.

Projekt Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.. Partnerem projektu jest Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS NBP.  Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt