MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Polski Komitet Normalizacyjny, z racji na duże zainteresowanie konkursem, przedłuża rejestrację uczestników do 22 stycznia br. Do tej pory na III edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” – „Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier”. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich! Jak normy mogą pomóc?” napłynęło 107 prac.

Adresatami konkursu są uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów, jak również pedagodzy z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Tegoroczny temat jest spójny z „Europejską strategią w sprawie niepełnosprawności 2010-2020”, która zakłada, iż należy stosować różne instrumenty, w tym normalizację, w celu zapewnienia powszechnego i pełnego dostępu do towarów i usług.

Normalizacja to istotny czynnik ułatwiający likwidację barier technicznych i zapobiegających wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych - normy dostarczają producentom i usługodawcom wytycznych do projektowania i wytwarzania dóbr dostępnych dla wszystkich. Problematyka ta wpisuje się także w politykę oświatową 2014/15 Ministerstwa Edukacji Narodowej - Rok Szkoły Zawodowców - i w jeden z jej priorytetów: „Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych”.

Cele konkursu:

 • Upowszechnienie wśród młodzieży roli normalizacji w problematyce dostępności dla wszystkich.
 • Zwrócenie uwagi uczniów na rolę norm w ułatwianiu:
  - samodzielnego życia osobom niepełnosprawnym,
  - obsługi urządzeń i przyrządów osobom niepełnosprawnym.
 • Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tej tematyki do swoich zajęć lekcyjnych poprzez zwrócenie uczniom uwagi na:
  - konieczność wprowadzania znormalizowanych rozwiązań likwidujących bariery techniczne w dostępie do dóbr i usług,
  - uwzględnienie potrzeby konstruowania urządzeń powszechnego użytku, budynków i przestrzeni publicznej zapewniających dostęp dla wszystkich.

Zadanie konkursowe dla uczniów - w kategorii „Esej” - polega na napisaniu opracowania na temat: „Dostępność dla wszystkich - czyli świat bez barier”. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich! Jak normy mogą pomóc?”; w kategorii „Grafika” - stworzenie na ten sam temat pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacje A4. Natomiast zadaniem nauczycieli jest napisanie na powyższy temat scenariusza lekcji, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Na ocenę pisemnych prac będą miały wpływ: poprawność merytoryczna, metodyczna, językowa, precyzja, spójność i ogólny odbiór pracy. Dla najlepszych autorów przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu (rejestracja poprzez formularz na: http://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy) przyjmowane będą do 9 stycznia 2015 r. Prace należy nadsyłać drogą elektroniczną na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22 stycznia 2015 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej PKN 17 lutego 2015 r.

Kontakt dotyczący konkursu: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 556 76 39 lub 22 556 74 77.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.