MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Podejmujcie odważne decyzje! - apelował do maturzystów przybyłych na Krakowski Salon Maturzystów rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak.

Mimo deszczu od rana tłumy małopolskich maturzystów pojawiły się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na wąskiej ulicy Krupniczej manewrowały dziesiątki autokarów z całego województwa.

Maturzystów przywitali w pięknej, ogromnej Auli: JM Rektor UJ prof. Wojciech Nowak, wiceprezydent Krakowa Tadeusz Matusz, reprezentująca Fundację Perspektywy dr Bianka Siwińska oraz dyrektor OKE w Krakowie Lech Gawryłow. - W najbliższym czasie czeka was wiele ważnych decyzji – powiedział prof. Wojciech Nowak. – Cokolwiek postanowicie, kierujcie się własnym głębokim przekonaniem i nie idźcie na łatwiznę. Wybierajcie swoją przyszłość rozważnie, ale i odważnie.

Bianka Siwińska podziękowała za zaangażowanie w organizację Salonu Uniwersytetowi Jagiellońskiemu i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Życzyła też maturzystom, aby wynik przyszłorocznego egzaminu był zdecydowanie lepszy od tegorocznego.

Pierwszy dzień krakowskiego Salonu jest przeznaczony dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy będą zdawać maturę w nowej formule. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zatem prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Dużo osób uczestniczy również w prezentacjach krakowskich uczelni publicznych, które przedstawiają swoją ofertę kształcenia i zasady rekrutacji na rok akademicki 2015/2016 Jutro drugi dzień Salonu, z programem OKE dla techników.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt