MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Kielecki Salon Maturzystów – wydarzenie wpisane w kalendarz edukacyjny regionu od ośmiu lat – zgromadził 23 września br. większość uczniów ostatnich klas liceów i techników z terenu województwa.

Kompleks Politechniki Świętokrzyskiej tętnił życiem od ósmej rano. Władze uczelni umożliwiły młodzieży odwiedzenie najbardziej nowoczesnych sal wykładowych, zdygitalizowanej biblioteki, świetnie wyposażonych laboratoriów.

Tradycyjnie Największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. – Bardzo serdecznie współczuję, że to na was trafia znowelizowana matura. To obiektywnie trudne wyzwanie|: zmierzenie się z czymś zupełnie nowym. - Danuta Zakrzewska, dyrektor łódzkiej OKE , zapoznała słuchaczy z wszelkimi szczegółami egzaminu dojrzałości w 2015 roku. Tradycyjnie apelowała o egzaminacyjną uczciwość. – Egzamin dojrzałości wymaga odpowiedzialności w przygotowaniach do matury i samodzielności w jej zdawaniu.

Gospodarz spotkania, prof. Krzysztof Grysa, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, pokazał zebranym, jak wielki potencjał naukowy i dydaktyczny posiada największa techniczna uczelnia regionu.- Potwierdzeniem, że udaje nam się kształcić na najwyższym poziomie są opinie pracodawców o naszych absolwentach. Wielkie inwestycje związane z naszą bazą dydaktyczną i naukową pozwalają nam z przekonaniem rekomendować studia Politechnice.

Do studiów w akademickich uczelniach Kielc namawiał także rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, prof. Jacek Semaniak . – Studia w akademickich uczelniach regionu to dobra inwestycja w oparciu o wiedzę dotyczącą potrzeb regionalnego rynku pracy. – Profesor Semaniak zaprezentował aktualną ofertę swojej uczelni, zdradził także zgromadzonym, że w wyniku wieloletnich przygotowań od przyszłego roku zaczną się w UJK przyjęcia na kierunek lekarski .

- Głęboko rekomenduję Wam studia w uczelniach kieleckich, ewentualnie powroty na ziemię świętokrzyską po nauce poza granicami naszego regionu – powiedział wicewojewoda świętokrzyski Grzegorz Dziubek. – Pamiętajcie, że nasz rozwijający się świętokrzyski rynek pracy będzie was potrzebował. Powodzenia na maturze i na studiach!

Młodzież opuszczająca Kielecki Salon Maturzystów z zadowoleniem odnotowała zawartość Informatora przygotowanego przez Perspektywy. - To super sprawa - mam tu wszystko po co przyjechałem – Olek z tarnobrzeskiego technikum swoim egzemplarzem będzie dzielił się z kolegą - zabrakło dla wszystkich chętnych, trudno.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt