MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W roku akademickim 2014/2015, którego inaugurację Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaplanował na 2 października br., naukę rozpocznie ponad 170 nowych studentów zagranicznych z 25 krajów.

- Trwają intensywne przygotowania do ich przyjazdu. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji, by mogli jak najlepiej zapoznać się z regionem, miastem i uczelnią - mówi Magdalena Skowron z Zespołu Promocji Zagranicznej. W środę 24 września rozpoczną się tzw. Orientation Week oraz Tydzień Integracyjny. Pierwszy, organizowany przez ESN UE Katowice dla studentów krótkoterminowych, czyli podejmujących studia w ramach programów wymiany, potrwa do 30 września. Drugi, zorganizowany przez wolontariuszy oraz studencką organizację Paneuropa, potrwa do 3 października. Wezmą w nim udział polskojęzyczni studenci zagraniczni m.in. z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Maroka, Egiptu i Korei Południowej, którzy podejmą studia I i II stopnia na katowickiej uczelni.

W ramach atrakcji dla zagraniczych studentów przygotowano naukę pierwszych słów po polsku oraz grę uliczną. W programie przewidziano także: spotkanie z Prezydentem Miasta Katowice, wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu, integracyjną grę w kręgle, a ponadto zwiedzanie Browarów Tyskich, palmiarni w Gliwicach oraz Nikiszowca. Całość 3 października zwieńczy Global Village, czyli impreza, podczas której przedstawiciele każdego kraju zaprezentują przygotowane przez nich typowe dla ich narodu potrawy, słodycze, napoje, piosenki i tańce.

W lutym przyszłego roku uniwersytet przywita kolejną dużą grupę studentów z zagranicy.

Jeszcze bardziej międzynarodowo

Wraz z nowym rokiem akademickim tempa nabiorą także prace związane z realizowanym przez uczelnię, wraz z partnerami z Norwegii i Liechtensteinu, projektem Inter Uni - „Wsparcie internacjonalizacji. Wzmacnianie relacji między Uczelnią, kandydatami, studentami, absolwentami i pracownikami przy wykorzystaniu nowych mediów”.

Głównym rezultatem ma być konferencja naukowa. Projekt zaowocować ma także w opracowanie narzędzi informatyczno-promocyjnych, które pomogą w budowaniu trwałych relacji pomiędzy uczelnią i kandydatami, studentami, pracownikami oraz absolwentami polskimi i zagranicznymi.

Dodatkowe informacje

Inter Uni - projekt korzysta z dofinansowania w kwocie 375 tys. zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Celem projektu jest współpraca między uczelniami, mająca na celu wsparcie procesu internacjonalizacji. Projekt realizowany jest we współpracy z partnerami: Norweskim Uniwersytetem Nauki i Technologii (NTNU) w Trondheim oraz Uniwersytetem w Liechtensteinie.

Kontakt:

Marek Kiczka
rzecznik prasowy
+48 606 177 272
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt