MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Politechnika Opolska kolejny raz gościła maturzystów z całego województwa. OKE we Wrocławiu przygotowała prezentacje o maturze  w nowej i dotychczasowej formule.

Na niespełna tydzień przed terminem złożenia deklaracji maturalnych (30 września), opolscy maturzyści otrzymali komplet informacji o maturze z roku 2015. Ze względu na specyficzną sytuację  maturzystów – licealiści będą zdawać egzamin w zmodyfikowanej formule, a uczniowie techników w formule dotychczasowej – Okresowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przygotowała oddzielne prezentacje dla obu grup.

Na Politechnice Opolskiej, która już tradycyjnie jest gospodarzem Opolskiego Salonu Maturzystów, młodzież przywitali: prof. dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor Politechniki Opolskiej, Rafał Rippel - opolski wicekurator oświaty, Krzysztof Grzęda zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz Wojciech Małecki dyrektor OKE we Wrocławiu.

- Niezależnie od formuły matury, zachęcam wszystkich maturzystów do ambitnego podejścia do tego egzaminu – mówi dyrektor Małecki. – Nie wystarczy maturę po prostu zdać, trzeba zdać ją jak najlepiej. Dlatego warto wybierać więcej niż jeden przedmiot dodatkowy, biorąc pod uwagę także i taką ewentualność, że nasze plany dotyczące studiów ulegną zmianie w trakcie roku maturalnego, albo za kilka lat. Więcej przedmiotów na świadectwie dojrzałości to szersza paleta możliwości.


fot. Sławoj Dubiel/Politechnika Opolska

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt