MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Maturzyści z województwa śląskiego tłumnie przybyli na Salon Maturzystów.  Zarówno wykłady dotyczące matury w dotychczasowej formule dla techników, jak i te dotyczące nowej matury dla liceów cieszyły się ogromną popularnością – niezależnie od wybranego przedmiotu maturalnego.

Podczas uroczystości  otwarcia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pojawili się: dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, Roman Dziedzic – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, Anna Urbańczyk – przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty, prof. dr hab. n. med. Jerzy Wojnar – prodziekan Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciele uczelni.

Dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek przypomniał maturzystom, że są w bardzo ważnym momencie swojego życia – decydują o własnej przyszłości. Namawiał aby młodzi ludzie nie poprzestawali na wykształceniu średnim, ponieważ wykształcenie wyższe opłaca się - osoby z takim wykształceniem łatwiej odnajdują się na rynku pracy. Matura, to nie kres, to punkt zwrotny. – Podsumował – trzymam kciuki za świetnie zdaną maturę!

Natomiast drugiego dnia Salonu, na Politechnice Śląskiej, gości powitali: prof. dr hab. Stanisław Kochowski – prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej, Roman Dziedzic – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie oraz Mariusz Kucharz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gliwicach.

Katowice

Gliwice

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt