MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

W ciągu 110 lat Politechnikę Gdańską tworzyły 22 pokolenia studentów i prawie 4 nowe pokolenia pracowników. W tym czasie dokonano ogromnego wysiłku związanego z poszukiwaniami badawczymi, potężną liczbą wykładów czy poważnych, twórczych dyskusji. Było także sporo radości z nowych odkryć, licznych innych osiągnięć i wyróżnień. Zaszło wiele zmian, zaznaczyła się różnorodność ludzkich postaw, a także zauważalne wpływy na rozwój regionu.

Jubileuszowy rok 2014 upływa pod znakiem licznych atrakcji skierowanych do pracowników, studentów, absolwentów, przedstawicieli świata nauki oraz do każdego, kto chce bliżej poznać środowisko uniwersyteckie i historię PG. Obchody centralne zaplanowano na początek października br. Uczelnia od 110 lat kontynuuje najlepsze praktyki związane z kształceniem absolwentów przydatnych gospodarce i realizacją badań stanowiących wyzwanie w skali globalnej. Obecnie 27 tysięcy studentów kształci się na 9 wydziałach. Obok kształcenia wykwalifikowanych specjalistów do priorytetów uczelni należy rozwój badań i ich komercjalizacja.

Przechadzając się po kampusie uczelni, widzimy historię splatającą się w naturalny sposób z nowoczesnością. Z jednej strony ulicy Siedlickiej stoi Laboratorium Maszynowe – po drugiej powstaje właśnie Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej. Realizowany na dużą skalę projekt Inżynier Przyszłości zrewolucjonizuje sposób kształcenia na uczelni, uzupełniając osiągnięcia jej dawnych i dzisiejszych wykładowców i wychowanków. Przygotuje Politechnikę do stojących przed nią wyzwań. Przedwojenna politechnika była uczelnią wielonarodową – dzisiejsza jest częścią globalnej wspólnoty, nie tylko za sprawą rosnącej liczby zagranicznych studentów. Wciąż jednak wszystkim działaniom na uczelni przyświeca tradycyjna Alegoria Nauki z wieży zegarowej.

Szczegółowy program centralnych uroczystości jubileuszowych

www.pg.edu.pl/110-lat-politechniki-gdanskiej

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.