MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Stawką w zawodach są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć. Do uczestnictwa w rozgrywkach organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczne zawody odbywać się będą pod hasłem przewodnim „Zarządzanie zmianą”. Zapisy trwają  do 31 października br.

Olimpiada jest ogólnopolskim, trzyetapowym konkursem dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Promuje przedsiębiorczość wśród młodych ludzi i zachęca ich do zdobywania wiedzy
o gospodarce. W programie zawodów zawarto zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii
i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach multimedialnych, pracach grupowych (rozwiązywaniu studiów przypadków) oraz pisaniu eseju. Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 23 tys. uczniów z przeszło 1200 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu 2014 r., okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2015 r.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

Uczelnie ekonomiczne, które współorganizują Olimpiadę: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Dla opiekunów laureatów przygotowano równie cenne nagrody rzeczowe, jak dla ich podopiecznych. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Z kolei w losowaniu nagrody specjalnej Olimpiady – wysokiej klasy tablicy interaktywnej do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowanej przez firmę Plagiat.pl – wezmą udział szkoły zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych. Wszystkie te szkoły otrzymają również od Plagiat.pl kupon rabatowy uprawniający do 50% zniżki na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto już na samym początku zawodów 25 szkołom, które zgłoszą największą liczbę zawodników, zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego X edycji zawodów.

Wyniki Olimpiady już od czterech lat uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiadę wspierają m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są „Głos Nauczycielski”, Perspektywy.pl, NBPortal oraz Interklasa.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!