MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Lasy, bagna, mgły, jezioro a nad nim pensjonat – Jeziorak. Niewielkie miasteczko, komisariat policji i jego komendant (Mariusz Bonaszewski). Tajemnicze zabójstwo ukraińskiej prostytutki i śledztwo, które prowadzi podkomisarz Iza Dereń (Jowita Budnik). Pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec (Sebastian Fabijański). Historia komplikuje się, gdy ślady prowadzą do właściciela pensjonatu.

Znikają dwaj funkcjonariusze policji. Jeden z nich, to partner życiowy podkomisarz Dereń – wkrótce mają zostać rodzicami. Pojawia się trup kolejnej prostytutki. Zostaje zamordowany świadek. Podkomisarz idąc tropem zabójcy dociera do dokumentów sprzed wielu lat. To będzie dla niej ciężki cios. Co naprawdę wydarzyło się felernej nocy w pensjonacie nad jeziorem? Co ma z tym wspólnego Iza Dereń? I czy policja rzeczywiście stoi na straży prawa?

Michał Otłowski – reżyser filmu, powiedział: Kryminał, jako film napędzany intrygą, nie jest gatunkiem, który zostawia dużo miejsca na psychologię postaci… Ale ja uparcie wierzę, że polskie kino potrzebuje mocnych kobiet. „Jeziorak” daje szansę na jedną z nich. I rzeczywiście, Jowita Budnik w swojej roli wypada rewelacyjnie. Jest silną, uparcie dążącą do celu kobietą z zasadami. Niesamowicie opanowana, pomimo ogromnych emocji, których doświadcza w miarę rozwoju wydarzeń. W chwilach kryzysowych słychać lekkie drżenie głosu, nerwowy oddech. Na łzy nie ma miejsca. Jej twarz ma w sobie ogromny magnetyzm – skupiona, powściągliwa, tajemnicza. Nie sposób oderwać od niej wzroku.

Wartka akcja, nieprzegadane dialogi, surowa forma, to kolejne atuty tego filmu. Kryminał zawiera w sobie konkret. Opowiada o sensie walki o sprawiedliwość. Na pewnym etapie tej smutnej historii spotęgowanej mroczną scenerią nie jest już ważne, kto zabił. Ważne jest to, co się stanie z Izą.

Premiera filmu w kinach 17 października 2014 r. Idźcie!

Anita Kruk

JEZIORAK

Scenariusz i reżyseria: Michał Otłowski
Gatunek: dramat, kryminał
Rok produkcji: 2014
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Obsada: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Mariusz Bonaszewski, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Agata Buzek (specjalny udział), Przemysław Bluszcz, Robert Czebotar, Norbert Rakowski i in.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt