MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Laureatami tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję magazynu Charaktery za najlepsze książki psychologiczne, zostali: dr hab. Jan Cieciuch oraz dr hab. Piotr Francuz. Natomiast książka Jacka Walkiewicza została nagrodzona w plebiscycie czytelników.

Już po raz szósty Charaktery wyróżniły książki psychologiczne polskich autorów. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród miało miejsce podczas gali, która odbyła się 16 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Uroczystość była prawdziwym świętem polskiej książki psychologicznej, w którym uczestniczyli najwybitniejsi polscy psychologowie oraz Czytelnicy i Przyjaciele Charakterów.

Przybyłych gości przywitali: dr hab. Jolanta Talbierska, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Bogdan Białek, redaktor naczelny magazynu Charaktery.

Głos zabrał również prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, która od początku patronuje Nagrodzie: – Psychologia staje się wiodącą siłą w naszym życiu. Z największą satysfakcją jestem na kolejnej gali wręczenia tej nagrody. Bardzo dużą wagę przykładam do rzetelnego uprawiania nauk psychologicznych. Darzę ogromnym szacunkiem „Charaktery” i z satysfakcją odbieram to, że to już kolejna edycja Nagrody Teofrasta.
 Wyłonienie najlepszych książek psychologicznych to nie lada zadanie, dlatego powierzono je całemu Konsylium doktorów i doktorów habilitowanych – to szacowne grono pracujących naukowo psychologów młodszego pokolenia, którzy z szerokiego wachlarza zgłoszonych przez wydawców tytułów nominują laureatów. W tym roku w Konsylium zasiadali: dr Sylwia Bedyńska, dr hab. Michał Bilewicz, dr Wojciech Dragan, dr Ewa Gruszczyńska, dr hab. Mariola Łaguna, dr hab. Michał Harciarek, oraz dr Małgorzata Puchalska-Wasyl.

Do tegorocznej edycji Nagrody kilkanaście wydawnictw i uczelni wyższych zgłosiło łącznie 53 książki. Nominacje Konsylium uzyskało sześć tytułów.

W kategorii najlepszej książki naukowej przyznano dwie równorzędne Nagrody Teofrasta. Jedną zdobył prof. Piotr Francuz za Imagię. Profesor Francuz odbierając nagrodę mówił: - Najpierw byłem bardzo zaskoczony, że moja książka została nominowana. Gdy zobaczyłem, że również książka Janka [prof. Jan Cieciuch – przyp. red.] jest nominowana to pomyślałem, że przyjadę tutaj jedynie bić mu brawo. Nawet nie powiedziałem mojej żonie, że jestem nominowany, aby nie robić jej przykrości. A teraz okazuje się, że mam dla niej fajny prezent.

Druga nagroda powędrowała do rąk Jana Cieciucha za Kształtowanie się systemu wartości od dzieciństwa do wczesnej dorosłości. - Bardzo dziękuję za to ogromne wyróżnienie – powiedział prof. J. Cieniach. Książka ma jednego autora, ale do jej powstania przyczynia się wiele osób, zatem dziękuję również wszystkim moim współpracownikom.

W kategorii najlepszej książki popularnonaukowej Nagrody Teofrasta w tym roku nie przyznano.

Podczas gali ogłoszono również laureata w kategorii najpopularniejsza książka psychologiczna. Głosami czytelników nagrodzona została Pełna MOC możliwości Jacka Walkiewicza . Laureat odbierając nagrodę powiedział: - Mam 53 lata i to, co mnie fascynuje to fakt, że czasem jedno zdanie może zmienić całe życie. Bardzo wielu młodych ludzi pisze do mnie maile zaczynające się od pytania „Jak... jak coś zmienić w swoim życiu?” Napisałem więc książkę o tym, jak ja coś zmieniłem w swoim życiu. Dla mnie fascynujące jest to, że życie jest tajemnicą i ludzie również są tajemnicą.

Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ jednego z najwybitniejszych wokalistów polskich Jorgosa Skoliasa i braci Oleś, którzy uraczyli obecnych muzyką sefardyjskich Żydów.

Więcej informacji http://www.nagrodateofrasta.eu

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.