MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Do 5 listopada br. szkoły mają możliwość zgłaszać uczniów gimnazjum do pierwszej w Polsce Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Olimpiada realizowana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez organizatora jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W trakcie zawodów uczestnicy będą m.in. rozwiązywali testy, prowadzili rozgrywki za pośrednictwem gry internetowej, brali udział w quizach. Pierwszy etap (szkolny) będzie miał miejsce już 16 grudnia br.

Zapraszamy gimnazja do udziału w pierwszej ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości, która została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się przedsiębiorczością i ekonomią. Głównym celem Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest rozbudzanie zainteresowań oraz kształtowanie proaktywnych postaw, umożliwiających młodzieży gimnazjalnej korzystanie z szans, które tworzy współczesna gospodarka. Realizacji tego celu sprzyjać będzie m.in. odpowiedni dobór i różnorodność zadań, a także wykorzystanie wielu nowoczesnych narzędzi.

Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia związane z przedsiębiorczością i  zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz wiedzę na temat bieżących wydarzeń gospodarczych.

W trakcie Olimpiady będą weryfikowane wiedza i umiejętności w atrakcyjnej, innowacyjnej formie w trzech etapach:

  • Etap szkolny – test wiedzy, obejmujący kwestie dotyczące życia gospodarczego, mieszczące się w programie przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie”, poszerzone o wiedzę na temat bieżących wydarzeń gospodarczych;
  • Etap okręgowy – gra menedżerska, w której uczestnicy będą zespołowo rywalizować, prowadząc wirtualne przedsiębiorstwo;
  • Etap centralny – testy wiedzy oraz studia przypadków w zakresie rozszerzonym, wskazanym spisem literatury.

Szczegółowe informacje nt. organizacji projektu znajdą Państwo na stronie www.gop.edu.pl. Poniżej przedstawiamy harmonogram Olimpiady:

  • do 5 listopada br. szkoła może zgłosić się do zawodów za pośrednictwem elektronicznego formularza (panel.gop.edu.pl),
  • 16 grudnia 2014 r.  odbędą się eliminacje szkolne mające formę testu wiedzy,
  • w dniach 9-17 marca 2015 r. odbędą się eliminacje okręgowe w formie interaktywnej Gry Menedżerskiej online,
  • 14 maja 2015 r. odbędą się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawieeliminacje centralne.

Dla laureatów Olimpiady oraz ich opiekunów merytorycznych przygotowane zostały cenne nagrody rzeczowe w postaci nowoczesnego sprzętu elektronicznego.

Udział ucznia w Olimpiadzie jest zgłaszany przez szkołę. Termin rejestracji upływa z dniem 5 listopada 2014 r. Wszelkie informacje nt. organizacji Olimpiady oraz jej założeń dostępne są na stronie www.gop.edu.pl.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych skierowanych do uczniów i szkół na różnych poziomach edukacji.  Od 10 lat organizujemy jedną z największych olimpiad przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Olimpiadę Przedsiębiorczości. Jesteśmy również prekursorem edukacji ekonomicznej na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej – od 7 lat we współpracy z 5 największymi ekonomicznymi uczelniami w Polsce tworzymy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademię Młodego Ekonomisty. Prowadzone przez nas corocznie wśród młodzieży badanie dojrzałości ekonomicznej oraz doświadczenia płynące z realizacji wielu przedsięwzięć edukacyjnych utwierdziły nas w celowości organizacji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Wlaźlak
Specjalista ds. projektów edukacyjnych

Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

Al. Niepodległości 162 lokal 150, 02-554 Warszawa
tel./fax. (22) 564 9725, (22) 646 6142
www.fundacja.edu.pl
www.warsztatedukacyjny.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt